reklama

Zomrel bývalý dlhoročný riaditeľ Divadla Jána Palárika Emil Nedielka

Vo veku 74 rokov zomrel bývalý dlhoročný riaditeľ Divadla Jána Palárika v Trnave Emil Nedielka.

Informáciu o odchode významnej osobnosti trnavského kultúrneho života nám potvrdila v pondelok 28. júna 2021 rodina.

Emil Nedielka sa narodil 25. mája 1947. Trnavskému divadlu obetoval prakticky celý profesijný život. Do služieb inštitúcie sídliacej v najstaršej divadelnej budove na Slovensku sa upísal v roku 1974.

V roku 1996 sa stal riaditeľom Divadla Jána Palárika v Trnave a z funkcie odišiel na vlastnú žiadosť po 22-ročnom pôsobení v apríli 2018.


Emil Nedielka (vpravo) v rozhovore s trnavským županom Jozefom Viskupičom v roku 2018

FOTO: TTSK

Nedielka bol absolventom Divadelní akademie múzických umění v Prahe.

„Chcel by som pri tejto príležitosti poďakovať všetkým spolupracovníkom aj na úrade, lebo vždy som tu našiel pochopenie a pomoc. Ak človek cíti istotu od svojich nadriadených, má odvahu púšťať sa aj do smelších činov. Divadlo nie je kultúrny dom, ale umelecká inštitúcia, kde sa tvorí a tým sa odlišuje,“ poznamenal E. Nedielka pri príležitosti ukončenia svojho dlhoročného úspešného pôsobenia na riaditeľskej stoličke.

„Je za vami kus odvedenej práce, ktorú vnímam pozitívne nielen ako dlhoročný návštevník, ale aj ako župan kraja, ktorý radí oblasť kultúry medzi svoje hlavné priority. Každé pôsobenie v riadiacej funkcii si hlboko vážim, lebo viem, že to nie je jednoduché,“ konštatoval pred tromi rokmi župan Jozef Viskupič a odchádzajúcemu riaditeľovi vyjadril poďakovanie za jeho prácu a prínos pre trnavský kultúrny život.

Trnavské divadlo si svojou činnosťou získalo za uplynulé desaťročia svoje meno a spokojných divákov, čo je nesporne aj zásluha Emila Nedielku, na ktorého budú jeho kolegovia a spolupracovníci spomínať nielen pre jeho vysokú odbornosť, ale aj čestný a ľudský prístup.

Ulož ako PDF
Napísal 28. júna 2021 15:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.