reklama

Vo veku 88 rokov zomrel dlhoročný člen trnavského divadla Michal Monček

V piatok 17. novembra 2023 zomrel vo veku 88 rokov herec a dlhoročný člen súboru Divadla Jána Palárika v Trnave Michal Monček, informovalo trnavské divadlo.

Michal Monček sa narodil 10. septembra 1935 v obci Červený Kameň (okr. Ilava). Vyštudoval herectvo na VŠMU v Bratislave. Hral v Divadle J. G. Tajovského vo Zvolene, od roku 1974 pôsobil v Divadle Jána Palárika v Trnave (predtým Divadlo pre deti a mládež, Trnavské divadlo) až do odchodu do dôchodku.

Stvárnil tu množstvo postáv, mnohí si s úsmevom spomenú, že niekoľko rokov ako divadelný Mikuláš rozdával deťom po detskom predstavení darčeky. Účinkoval v rozhlase, pôsobil aj ako pedagóg.

Menšie postavy stvárnil aj v mnohých slovenských filmoch (Pacho, hybský zbojník, Trofej neznámeho strelca, Sváko Ragan, Do posledného dychu, Anjel milosrdenstva, Legenda o lietajúcom Cypriánovi Keby som mal pušku, Očovské pastorále, Štúrovci atď.), ako aj v epizódach niekoľkých seriálov komerčných televíznych staníc.

FOTO: DJP

Ulož ako PDF
Napísal 19. novembra 2023 7:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.