reklama

Vo veku nedožitých 75 rokov zomrel politológ, publicista, pedagóg a bývalý politik Michal Horský

Politológ, publicista, pedagóg a bývalý politik Michal Horský zomrel v Trnave v nedeľu 18. marca 2018 vo veku nedožitých 75 rokov.

Michal Horský sa narodil 1. júla 1943 v Trnave. Vyštudoval filozofiu a históriu na Univerzite Komenského v Bratislave. Už ako študent v období 60. rokov analyzoval, publikoval a komentoval politické dianie.

Po vpáde vojsk Varšavskej zmluvy do Československa v roku 1968 bol nútený stiahnuť sa z verejného priestoru. Bol zamestnaný v Slovenskom ústave pamiatkovej starostlivosti a ochrany prírody.


Michal Horský

Foto: Vydavateľstvo Marenčin PT

Do verejného života sa vrátil po Novembri 1989. Počas Nežnej revolúcie bol členom Koordinačného centra Verejnosti proti násiliu (VPN) a stal sa jedným zo zakladateľom občianskeho hnutia, ktoré stálo za pádom Komunistickej strany v našej krajine.

V rokoch 1990 až 1992 bol poslancom za VPN v Snemovni národov Federálneho zhromaždenia.

Michal Horský sa angažoval aj na akademickej pôde.

Do roku 2006 pôsobil na Trnavskej univerzite ako vysokoškolský učiteľ a odborný garant viacerých politologických konferencií z oblasti politického myslenia a vzťahu médií a politiky.

V rokoch 2008 a 2009 vyučoval na Katedre politológie Filozofickej fakulty Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

Michala Horského často citovali v slovenských médiách, ktorým pravidelne poskytoval svoje názory, komentáre a analýzy k aktuálnemu politickému dianiu.

V roku 2016 vydal knihu Politické hry, vydavateľstvo Marenčin PT avizovalo na máj 2018 vydanie ďalšej Horského knihy Politické dohry.

Zomrel v Trnave 18. marca 2018.

Ulož ako PDF
Napísal 19. marca 2018 1:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vo veku nedožitých 75 rokov zomrel politológ, publicista, pedagóg a bývalý politik Michal Horský”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.