reklama

Vo veku 75 rokov zomrel bývalý mestský poslanec Jozef Čavojský

V nedeľu 29. novembra 2020 zomrel bývalý poslanec Mestského zastupiteľstva mesta Trnava Jozef Čavojský. Mal 75 rokov.

Čavojský pôsobil ako mestský poslanec osem rokov, zvolený bol v komunálnych voľbách v rokoch 2010 a 2014 za obvod Trnava – Juh a reprezentoval najmä záujmy obyvateľov sídliska Linčianska.

Do poslaneckej lavice zasadol naposledy pred dvomi rokmi, 21. novembra 2018, v rámci ustanovujúceho zasadnutia MZ spojeného s rozlúčkou odchádzajúceho zastupiteľstva a zápisom do pamätnej knihy mesta.

Počas svojho funkčného obdobia patril medzi najvýraznejších a najaktívnejších poslancov. Často sa zapájal do diskusie, poslaneckej rozpravy, predložil aj mnoho pozmeňovacích návrhov. Pôsobobil aj ako predseda Výboru mestskej časti Trnava – juh.


Jozef Čavojský

FOTO: Mesto Trnava

Jozef Čavojský bol známy aj neustálym kontaktom s obyvateľmi Linčianskej, osobne sa zapájal do mnohých aktivít v rámci sídliska, zúčastňoval sa podujatí, ktoré pomáhal aj organizovať.

“Dbal na poriadok, stál za myšlienkou občianskej hliadky v tejto lokalite a snažil sa zlepšovať podmienky pre zmysluplné trávenie voľného času deti. Každodenný kontakt s obyvateľmi tejto mestskej časti, vypočutie ich problémov a požiadaviek a jeho neutíchajúce nasadenie ho predurčovali k tomu, aby sa mu podarilo presadiť mnohé, občanom prospešné zmeny,” napísalo v správe o odchode Jozefa Čavojského mesto Trnava.

Posledná rozlúčka bude v piatok 4. decembra o 13.45 h na cintoríne na Kamennej ceste. Odtiaľ bude prevezený na cintorín do Dolných Orešian, kde bude pochovaný.

Ulož ako PDF
Napísal 30. novembra 2020 10:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vo veku 75 rokov zomrel bývalý mestský poslanec Jozef Čavojský”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.