reklama

Vo veku 75 rokov zomrel bývalý mestský poslanec Jozef Čavojský

V nedeľu 29. novembra 2020 zomrel bývalý poslanec Mestského zastupiteľstva mesta Trnava Jozef Čavojský. Mal 75 rokov.

Čavojský pôsobil ako mestský poslanec osem rokov, zvolený bol v komunálnych voľbách v rokoch 2010 a 2014 za obvod Trnava – Juh a reprezentoval najmä záujmy obyvateľov sídliska Linčianska.

Do poslaneckej lavice zasadol naposledy pred dvomi rokmi, 21. novembra 2018, v rámci ustanovujúceho zasadnutia MZ spojeného s rozlúčkou odchádzajúceho zastupiteľstva a zápisom do pamätnej knihy mesta.

Počas svojho funkčného obdobia patril medzi najvýraznejších a najaktívnejších poslancov. Často sa zapájal do diskusie, poslaneckej rozpravy, predložil aj mnoho pozmeňovacích návrhov. Pôsobobil aj ako predseda Výboru mestskej časti Trnava – juh.


Jozef Čavojský

FOTO: Mesto Trnava

Jozef Čavojský bol známy aj neustálym kontaktom s obyvateľmi Linčianskej, osobne sa zapájal do mnohých aktivít v rámci sídliska, zúčastňoval sa podujatí, ktoré pomáhal aj organizovať.

“Dbal na poriadok, stál za myšlienkou občianskej hliadky v tejto lokalite a snažil sa zlepšovať podmienky pre zmysluplné trávenie voľného času deti. Každodenný kontakt s obyvateľmi tejto mestskej časti, vypočutie ich problémov a požiadaviek a jeho neutíchajúce nasadenie ho predurčovali k tomu, aby sa mu podarilo presadiť mnohé, občanom prospešné zmeny,” napísalo v správe o odchode Jozefa Čavojského mesto Trnava.

Posledná rozlúčka bude v piatok 4. decembra o 13.45 h na cintoríne na Kamennej ceste. Odtiaľ bude prevezený na cintorín do Dolných Orešian, kde bude pochovaný.

Ulož ako PDF
Napísal 30. novembra 2020 10:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vo veku 75 rokov zomrel bývalý mestský poslanec Jozef Čavojský”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.