reklama

Trnava bude súčasťou legendárneho mítingu P-T-S. Na atletickom štadióne sa predstavia špičkové kladivárky

Mestský atletický štadión Antona Hajmássyho v Trnave bude po prvý raz súčasťou najväčšieho atletického mítingu na Slovensku. Práve v Trnave sa uskutoční v stredu 8. júna 2022 predpremiéra už 57. ročníka mítingu P-T-S. Na Slávii budú súťažiť ženy v hode kladivom, v štartovej listine sú veľmi kvalitné mená.

Atletický míting P-T-S so strieborným štatútom seriálu World Athletics Continental Tour sa pod organizačnou taktovkou Slovenského atletického zväzu (SAZ) uskutoční 9. júna 2022 v športovom komplexe x-bionc® sphere v Šamoríne. Z technických príčín atletický zväz vybral Trnavu za dejisko kladivárskej súťaže žien.

„Štartovať bude osem kvalitných európskych kladivárok, chýbať medzi nimi nebudú ani dve Slovenky. Do Trnavy príde naša historicky najúspešnejšia kladivárka Martina Hrašnová a Veronika Kaňuchová. Pre trnavský štadión je skvelou vizitkou, že privíta špičkové atlétky a zároveň je to lákavá pozvánka pre športových fanúšikov,“ povedal Trnavčan Vladimír Gubrický, generálny sekretár Slovenského atletického zväzu.


Martina Hrašnová

FOTO: SAZ / Pavol Uhrin

Hlavná súťaž žien v hode kladivom na trnavskej Slávii začne 8. júna o 16.30 hodine, ešte predtým budú pretekať dorastenci.

Atletický míting P-T-S 2022 v Šamoríne má na programe 15 hlavných disciplín, z toho sedem mužských (100, 200, 400, 800, 400 m prekážok, žrď, oštep) a osem ženských (100, 400, 800, 5000, 100 m prekážok, 400 m prekážok, diaľka, kladivo v Trnave).

Legendárne podujatie je každý rok pre slovenských atlétov šancou dosiahnuť v kvalitnej konkurencii hodnotné výkony na domácej pôde.

Strieborný štatút WACT okrem iného znamená, že v každej disciplíne hlavného programu sa vypláca bonus od 1500 eur za prvé po 300 eur za šieste miesto.

Ulož ako PDF
Napísal 5. júna 2022 19:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.