reklama

Verejná súťaž projektu tribúny na atletickom štadióne skončila na ÚVO

Verejná súťaž na dodávateľa novej tribúny na Mestskom atletickom štadióne Antona Hajmássyho skončila na Úrade pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Podľa informácií vedúceho kancelárie primátora Pavla Tomašoviča proti podmienkam súťaže namietala istá stavebná firma. Do súťaže sa ale nezapojila.

Počkáme na vyjadrenie ÚVO a na základe jeho rozhodnutia buď vyhlási mesto víťaza, alebo bude musieť pripraviť novú súťaž. Celý proces prípravy projektu sa tým samozrejme natiahne. Navyše nie je vylúčené, že k námietkam príde aj v prípadnom druhom kole,“ poznamenal Tomašovič.

O výstavbu tribúny na atletickom štadióne Slávie prejavilo záujem viacero uchádzačov.

slavia-atleticky
Nová tribúna má stáť v západnej časti štadióna pri cieľovej rovinke

Na projekt diváckej tribúny so zázemím vyčlenilo mesto v tohtoročnom rozpočte 400 – tisíc eur. Stavbu, na ktorú atléti čakajú už viac ako desať rokov, plánovali realizovať už vlani.

Ako sa však ukázalo, vyčlenených 350-tisíc eur v mestskom rozpočte by na postavenie tribúny nestačilo. Radnica preto rozhodla o navýšení prostriedkov o 50-tisíc eur.

Aj napriek týmto nepríjemnostiam dúfame, že tribúnu sa podarí postaviť ešte v tomto roku,“ dodal hovorca mesta Trnava.

Atletický štadión v športovom areáli Slávie patrí medzi najkvalitnejšie na Slovensku.

V roku 2002 vymenili starý škvarový povrch za tartan, pribudlo aj niekoľko ďalších vylepšení.

Nová zastrešená tribúna s kapacitou niekoľko stoviek sedadiel by štadión posunula o ďalší výrazný krok vpred. Situovaná bude v západnej časti štadióna medzi telecovičňou a centrom Pohoda.

Pod tribúnou by mal vzniknúť priestor pre potrebné technicko – administratívne zázemie, sklad či toalety.

Veríme, že sa po dlhých rokoch čakania dočkáme. Nová tribúna s technickým zázemím štadiónu veľmi pomôže. Atletika má v Trnave nielen bohatú históriu, ale aj veľmi aktívnu súčasnosť. Pravidelne organizujeme významné súťaže,“ poznamenal šéf trnavskej Slávie Vladimír Gubrický.

Ulož ako PDF
Napísal 23. januára 2014 13:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Verejná súťaž projektu tribúny na atletickom štadióne skončila na ÚVO”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.