reklama

Súťaž na zhotoviteľa novej tribúny na Slávii je v poriadku, ÚVO pochybenie nenašiel

Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) nenašiel pochybenia v prípade verejnej súťaže na zhotoviteľa tribúny na Mestskom atletickom štadióne Antona Hajmássyho.

Podľa slov vedúceho kancelárie primátora Pavla Tomašoviča úrad preskúmal podklady a rozhodol, že v súťaži bola dodržaný zákon.

Ako sme informovali v januári tohto roka, námietky voči vyhlásenej verejnej súťaži podala na ÚVO stavebná firma, ktorá sa do nej ani nezapojila. Úrad preto musel preskúmať, či nedošlo k porušeniu zákona.

O výstavbu tribúny na atletickom štadióne Slávie prejavilo záujem viacero uchádzačov. Prerušenú verejnú súťaž tak môže mesto dokončiť a spomedzi uchádzačov vybrať najvýhodnejšiu ponuku.

Súčasťou projektu je okrem tribúny s kapacitou niekoľko stoviek miest na sedenie aj výstavba priestorov pre technicko – administratívne zázemie, sklad či toalety.

slavia-stadion
Diváci, funkcionári aj športovci sa môžu tešiť na kvalitnejšie podmienky

Na projekt diváckej tribúny so zázemím vyčlenilo mesto v tohtoročnom rozpočte 400 – tisíc eur. Stavbu, na ktorú atléti čakajú už viac ako desať rokov, plánovali realizovať už vlani.

Ako sa však ukázalo, pôvodne vyčlenených 350-tisíc eur v mestskom rozpočte by na postavenie tribúny nestačilo. Radnica preto rozhodla o navýšení prostriedkov o 50-tisíc eur v tohtoročnom rozpočte.

Atletický štadión v športovom areáli Slávie patrí medzi najkvalitnejšie na Slovensku. V roku 2002 vymenili starý škvarový povrch za tartan, pribudlo aj niekoľko ďalších vylepšení. AŠK Slávia každoročne organizuje niekoľko kvalitných atletických podujatí.

Ulož ako PDF
Napísal 26. februára 2014 10:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.