reklama

Atletický štadión možno dostane po rokoch čakania novú zastrešenú tribúnu

Výstavbu novej diváckej tribúny so zázemím pripravuje trnavská samospráva na Mestskom atletickom štadióne Antona Hajmássyho.

O peniaze na novú tribúnu žiadajú atléti už niekoľko rokov, doteraz však neboli úspešní.

Ak všetko dobre dopadne, tak nová tribúna by mohla stáť už na jeseň tohto roka. V súčasnosti hľadáme prostredníctvom verejnej súťaže dodávateľa projektu,“ informoval viceprimátor Bystrík Stanko.

slavia-atleticky
Nová tribúna by zvýšila komfort nielen pre divákov, ale aj organizátorov

Podľa slov vedúceho odboru investičnej výstavby na mestskom úrade Dušana Béreša do verejnej súťaže sa zapojili tri spoločnosti.

Najbližšie dni ukážu, či uchádzajúce sa firmy splnili stanovené požiadavky a s akými ponukami prišli. V prípade, že sa nám podarí vybrať dodávateľa a predložená cenovú ponuku dokážeme akceptovať, tak výstavba tribúny by mohla prebiehať už počas leta,“ priblížil D. Béreš.

V mestskom rozpočte je na investíciu vyhradených takmer 350-tisíc eur.

Atletický štadión v športovom areáli Slávie patrí medzi najkvalitnejšie na Slovensku. V roku 2002 vymenili starý škvarový povrch za tartan, pribudlo aj niekoľko ďalších vylepšení.

Nová zastrešená tribúna by štadión posunula o ďalší výrazný krok vpred. Situovaná bude v západnej časti štadióna medzi telecovičňou a centrom Pohoda. Plánovaná kapacita je približne 450 sedadiel. Pod tribúnou má vzniknúť priestor pre potrebné technicko-administratívne zázemie, sklad či toalety.

Veríme, že sa po dlhých rokoch čakania dočkáme. Nová tribúna s technickým zázemím štadiónu veľmi pomôže. Atletika má v Trnave nielen bohatú históriu, ale aj veľmi aktívnu súčasnosť. Pravidelne organizujeme významné súťaže. Najbližie už koncom júna bude štadión dejiskom atletických majstrovstiev Slovenska,“ komentoval šéf trnavskej Slávie Vladimír Gubrický.

Ulož ako PDF
Napísal 28. mája 2013 8:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Atletický štadión možno dostane po rokoch čakania novú zastrešenú tribúnu”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.