reklama

Na Slávii možno vybudujú malý futbalový štadión. Má byť prechodným domovom Spartaka

Situáciu s absenciou riešenia náhradného domovského stánku futbalistov Spartaka Trnava počas výstavby nového Štadióna Antona Malatinského – City Arény by mohla vyriešiť iniciatíva slovenského výrobcu sedadiel pre športoviská.

Zástupcovia spoločnosti SEDASPORT oslovili predstaviteľov trnavského klubu s ponukou dodávky systému tribún a sedadiel, ktoré by mohli byť osadené na jednom z futbalových ihrísk v areáli Slávie.

Informáciu portálu trnava-live.sk potvrdil konateľ spoločnosti Pavol Švancara.

Prezentovali sme klubu ponuku, ktorá by pomohla vyriešiť jeho situáciu s chýbajúcim domácim štadiónom. Nerád by som však zachádzal do detailov. Myslím si, že ide o zaujímavý návrh, ktorým sa budú predstavitelia Spartaka aj mesta Trnava zaoberať,“ skonštatoval šéf SEDASPORT-u.

slavia-ihrisko
Na jednom z futbalových ihrísk Slávie môže vyrásť malý futbalový štadión

Firma so sídlom v Myjave má bohaté skúsenosti s dodávkou sedadiel pre štadióny a disponuje prestížnymi referenciami. A nielen zo Slovenska.

SEDASPORT dodal okrem iného viac ako 50-tisíc sedadiel pre bundesligový klub Schalke 04, na štadióne 1.FC Kaiserslautern osadil 25-tisíc sedadiel, na známom motoristickom ovále Lausitzring rovnako v Nemecku inštalovali Slováci vyše 44-tisíc sedadiel.

Sedadlá z Myjavy nájdete aj na Tehelnom poli, v košickej Steel Aréne, na pražskom Strahove alebo v Liberci.

Majiteľa klubu Vladimíra Poóra ponuka veľmi zaujala. Aj preto požiadal zástupcov spoločnosti o konkretizovanie ponuky v podobe možných termínov či rozpočtu. Klub plánuje vyvolať spoločné stretnutie zástupcov firmy, klubu a mesta Trnava, aby túto otázku prediskutovali na spoločnom rokovaní,“ uviedol PR a event manažér Spartaka Marek Ondrejka s dovetkom, že projekt je v súčasnosti len v akejsi zisťovacej fáze.

Podľa našich informácií SEDASPORT ponúkol Spartaku možnosť dodávky tribún a sedadiel s kapacitou 4000 miest s možnosťou prenájmu na obdobie, pokiaľ nebude dokončený nový štadión, alebo prenájom s následnou možnosťou odkúpenia celého projektu.

Tribúny s piatimi – či šiestimi radmi by boli osadené po celom obvode ihriska a kompletne zastrešené.

Má ísť o veľmi podobný projekt, ktorý momentálne realizujú v Senici.

fks-2
fks-1
Aktuálna snímka z výstavby projektu modernizácie senického štadióna a vizualizácia stavu po kompletnom dokončení

FOTO: FK Senica

Situáciou sa zaoberá aj mesto Trnava, ktoré je vlastníkom pozemkov v areáli trnavskej Slávie.

O návrhu bude rokovať aj mestská rada.

Okrem samotnej výstavby malého štadióna bude nutné vyriešiť aj množstvo ďalších technických otázok, ako je umiestnenie šatní, technických miestností, parkovanie fanúšikov, riešenie komunikačných prístupov a mnohé iné.

Spartak pôvodne plánoval hrávať počas prestavby a modernizácie trnavského štadióna v Senci, tento zámer však nevyšiel. Naposledy sa spomínala ako alternatíva domácich zápasov 90 kilomnetrov vzdialená Dubnica nad Váhom.

Ulož ako PDF
Napísal 25. januára 2013 1:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Slávii možno vybudujú malý futbalový štadión. Má byť prechodným domovom Spartaka”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.