reklama

Na Slávii možno vybudujú malý futbalový štadión. Má byť prechodným domovom Spartaka

Situáciu s absenciou riešenia náhradného domovského stánku futbalistov Spartaka Trnava počas výstavby nového Štadióna Antona Malatinského – City Arény by mohla vyriešiť iniciatíva slovenského výrobcu sedadiel pre športoviská.

Zástupcovia spoločnosti SEDASPORT oslovili predstaviteľov trnavského klubu s ponukou dodávky systému tribún a sedadiel, ktoré by mohli byť osadené na jednom z futbalových ihrísk v areáli Slávie.

Informáciu portálu trnava-live.sk potvrdil konateľ spoločnosti Pavol Švancara.

Prezentovali sme klubu ponuku, ktorá by pomohla vyriešiť jeho situáciu s chýbajúcim domácim štadiónom. Nerád by som však zachádzal do detailov. Myslím si, že ide o zaujímavý návrh, ktorým sa budú predstavitelia Spartaka aj mesta Trnava zaoberať,“ skonštatoval šéf SEDASPORT-u.

slavia-ihrisko
Na jednom z futbalových ihrísk Slávie môže vyrásť malý futbalový štadión

Firma so sídlom v Myjave má bohaté skúsenosti s dodávkou sedadiel pre štadióny a disponuje prestížnymi referenciami. A nielen zo Slovenska.

SEDASPORT dodal okrem iného viac ako 50-tisíc sedadiel pre bundesligový klub Schalke 04, na štadióne 1.FC Kaiserslautern osadil 25-tisíc sedadiel, na známom motoristickom ovále Lausitzring rovnako v Nemecku inštalovali Slováci vyše 44-tisíc sedadiel.

Sedadlá z Myjavy nájdete aj na Tehelnom poli, v košickej Steel Aréne, na pražskom Strahove alebo v Liberci.

Majiteľa klubu Vladimíra Poóra ponuka veľmi zaujala. Aj preto požiadal zástupcov spoločnosti o konkretizovanie ponuky v podobe možných termínov či rozpočtu. Klub plánuje vyvolať spoločné stretnutie zástupcov firmy, klubu a mesta Trnava, aby túto otázku prediskutovali na spoločnom rokovaní,“ uviedol PR a event manažér Spartaka Marek Ondrejka s dovetkom, že projekt je v súčasnosti len v akejsi zisťovacej fáze.

Podľa našich informácií SEDASPORT ponúkol Spartaku možnosť dodávky tribún a sedadiel s kapacitou 4000 miest s možnosťou prenájmu na obdobie, pokiaľ nebude dokončený nový štadión, alebo prenájom s následnou možnosťou odkúpenia celého projektu.

Tribúny s piatimi – či šiestimi radmi by boli osadené po celom obvode ihriska a kompletne zastrešené.

Má ísť o veľmi podobný projekt, ktorý momentálne realizujú v Senici.

fks-2
fks-1
Aktuálna snímka z výstavby projektu modernizácie senického štadióna a vizualizácia stavu po kompletnom dokončení

FOTO: FK Senica

Situáciou sa zaoberá aj mesto Trnava, ktoré je vlastníkom pozemkov v areáli trnavskej Slávie.

O návrhu bude rokovať aj mestská rada.

Okrem samotnej výstavby malého štadióna bude nutné vyriešiť aj množstvo ďalších technických otázok, ako je umiestnenie šatní, technických miestností, parkovanie fanúšikov, riešenie komunikačných prístupov a mnohé iné.

Spartak pôvodne plánoval hrávať počas prestavby a modernizácie trnavského štadióna v Senci, tento zámer však nevyšiel. Naposledy sa spomínala ako alternatíva domácich zápasov 90 kilomnetrov vzdialená Dubnica nad Váhom.

Ulož ako PDF
Napísal 25. januára 2013 1:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Slávii možno vybudujú malý futbalový štadión. Má byť prechodným domovom Spartaka”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.