reklama

Predvianočnú atmosféru v centre Trnavy spestruje stredoveký trh

Počas dvoch dní sa môžu Trnavčania a návštevníci historického centra mesta po prvý raz zoznámiť v predvianočnom čase aj s atmosférou stredovekých trhov.

Nové podujatie prinášajú do priestorov Mikulášskeho námestia Kompánia trnavských žoldnierov a Trnavský šermiarsky cech v spolupráci s mestom Trnava.

V piatok aj v sobotu do 18. hodiny môžete pod rozloženými drevenými šiatormi sledovať ako sa v minulosti razili mince, vyrábal cínový riad, odevy alebo sviečky.

Ak neviete písať, rada vám pomôže pisárka, svoju zručnosť preukazuje umelecký kováč. Ochutnať môžete aj chutné pokrmy pripravené zo starých zachovaných receptov.

Atrakciou stredovekého trhu pod hrubým kostolom je aj živý betlehem s ovečkou, kozičkami a nesmierne fotogenickou sovou.

Veríme, že trhovisko sa bude ľuďom páčiť. Radi by sme z tohto podujatia urobili v budúcnosti tradíciu,“ povedal nám Bystrík Holeček z trnavskej Kompánie krátko po otvorení trhov, ktoré spríjemňujú atmosféru Vianoc v centre mesta.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 21. decembra 2012 15:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Predvianočnú atmosféru v centre Trnavy spestruje stredoveký trh”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.