reklama

Na Mikulášskom námestí bude stredoveký vianočný trh

„Horúcou“ atraktívnou novinkou tohtoročného adventu v Trnave budú Stredoveké vianočné trhy, ktoré sa uskutočnia v piatok 21. decembra od 12. do 18. hodiny a v sobotu 22. decembra od 10. do 18. hodiny na Námestí sv. Mikuláša.

V réžii Kompánie trnavských žoldnierov a Trnavského šermiarskeho cechu v spolupráci s mestom Trnava tu ožije scéna zo stredoveku s autentickými ukážkami dobových remesiel našich predchodcov.

Svoj tovar predvedú výrobcovia historického cínového riadu, voskových sviečok, drevených ružencov, karetiek, vyšívaných doplnkov odevu, kováč, minciar, včelár…

Mešťanom a trhovníkom, ktorí nevedia písať, ponúkne svoje služby pisárka. Hudobnú kulisu historického trhu budú neúnavne tvoriť muzikanti, ktorí prostredníctvom dobových hudobných nástrojov sprítomnia v čase nielen dávno zabudnuté stredoveké piesne, ale aj známe koledy a obľúbené evergreeny z historických filmov.

Atmosféru sviatočného očakávania doplní živý betlehem. Po zotmení doplnia historický kolorit svetlá sviečok, fakieľ a dobových lámp.

Naprázdno sa z cesty časom na stredoveký trnavský trh nemusia vrátiť ani tí, ktorí v chladnom decembrovom počasí vyhladnú, lebo v ponuke budú vianočné a iné sladké dobroty zo stredovekej kuchyne.

(Tlačová správa mesta Trnava)

Plagát:

Ulož ako PDF
Napísal 18. decembra 2012 10:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.