reklama

Recidivisti vykrádali rodinné domy, zaistili ich krátko po čine

Krátko po krádeži v rodinnom dome v Horných Orešanoch zadržala policajná hliadka trojicu recidivistov zo Šulekova.

Zlodeji vošli do domu 30. januára po vypáčení vchodových dverí. Dom prehľadali a vzali rôzne šperky. V čase, keď sa vnútri nachádzal už len jeden z trojice, vrátil sa domov 25-ročný obyvateľ domu.

Keď uvidel vypáčené dvere a počul šramot, zavolal na linku 158. Páchateľ po tom, ako zbadal blížiaceho sa muža, vzal do ruky kuchynský nôž a rozbehol sa smerom von z domu, kde na neho čakali v naštartovanom aute spoločníci. Potom z miesta ušli smerom na Trnavu. V tom čase však na miesto smerovala policajná hliadka z Trstína a jedna hliadka pátrala po vozidle v smere na Trnavu. Približne o pol hodinu neskôr spozorovala hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky podozrivé vozidlo na Zelenečskej ulici v Trnave. Policajti vozidlo zastavili a posádku kontrolovali. Na miesto bol privolaný výjazd, ktorý po príchode zistil, že vo vozidle sa nachádzajú šperky a kuchynský nôž. Hliadka mužov zaistila,“ opísal udalosť hovorca KR PZ v Trnave Michal Hanus.

Muži skončili v policajnej cele. Obvinení sú z prečinov krádeže a porušovania domovej slobody.

Najstarší z trojice Šulekovčanov, 54-ročný muž, bol v minulosti už 24-krát súdne trestaný, jeho 44-ročného parťáka súdili už 21-krát a najmladší z trojice, 22-ročný muž stál zatiaľ pred súdom jeden raz.

Podľa M. Hanusa rovnaká trojica je obvinená z rovankých prečinov za krádež v rodinnom dome v Krakovanoch. V decembri 2012 spôsobili majiteľom domu škody za 3400 eur.

V ďalšom prípade policajti mužov obvinili z prečinov porušovania domovej slobody, krádeže a poškodzovania cudzej veci. Ešte 15. januára 2013 vyrazili balkónové dvere na rodinnom dome vo Veselom. Vnikli do domu a postupne odtiaľ odcudzili elektroniku a šperky v celkovej hodnote 757 eur, poškodením spôsobili škodu vo výške 600 eur. Za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky,“ dodal krajský policajný hovorca.

Ulož ako PDF
Napísal 5. februára 2013 22:54. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Recidivisti vykrádali rodinné domy, zaistili ich krátko po čine”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.