reklama

Krajskí poslanci schválili VZN o príspevkoch pre školské zariadenia aj koncepciu rozvoja galérie

Na pôde Úradu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) sa uskutočnilo v stredu 6. februára 21. riadne zasadnutie Zastupiteľstva TTSK. Na programe rokovania bolo dvanásť bodov.

Zastupiteľstva TTSK schválili Správu o činnosti Útvaru hlavného kontrolóra TTSK za obdobie január 2012 – december 2012, ako aj Plán činnosti Útvaru hlavného kontrolóra TTSK na obdobie apríl 2013 – september 2013.

Ďalej prerokovali a schválili návrhy na spolufinancovanie projektov viacerých stredných škôl v kraji v rámci Operačného programu Vzdelávanie.

Bez pripomienok prešiel aj bod rokovania o návrhu Všeobecne záväzného nariadenia Trnavského samosprávneho kraja o poskytovaní príspevkov z vlastných príjmov Trnavského samosprávneho kraja jazykovým školám, školám a školským zariadeniam v zriaďovateľskej pôsobnosti TTSK a o poskytovaní dotácií zriaďovateľom cirkevných a súkromných základných umeleckých škôl, jazykových škôl a školských zariadení.

ttsk-zastup

FOTO: Patrik Velšic

Poslanci schválili Koncepciu rozvoja Galérie Jána Koniarka v Trnave. Kompletný materiál si môžete prečítať TU.

Som presvedčený, že bolo treba urobiť zásadný obrat v smerovaní v tejto galérii. Galéria by mala predovšetkým priťahovať, a nie vyháňať svojimi expozíciami. V každom prípade v nej budú predstavovaní veľkí súčasní umelci, ale aj starí majstri, ktorí pôsobili na Slovensku. Galéria sa bude koncentrovať aj na spoluprácu v stredoeurópskom priestore a bude poskytovať určite aj možnosti mladým talentovaným umelcom,“ povedal na margo smerovania galérie Tibor Mikuš, predseda TTSK.

Nasledujúce zasadnutie Zastupiteľstva TTSK sa uskutoční mimoriadne už 13. marca 2013. Dôvodom je, že sa Trnavský samosprávny kraj uchádza o nenávratný finančný prostriedok z ROP na opravu ciest.

O priebehu schôdze informovala Ľubica Pélyová z Oddelenia medzinárodných vzťahov, protokolu a komunikácie TTSK.

Ulož ako PDF
Napísal 6. februára 2013 17:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.