reklama

Trnavskí Bulldogs majú za sebou trojdňový tréningový kemp

Mysli ako šampión – to bolo heslo, ktoré sprevádzalo prvý februárový víkend 2013, kedy sa uskutočnil prvý kemp trnavských amerických futbalistov.

Okrem hráčov domáceho klubu Trnava Bulldogs sa kempu zúčastnili aj hráči Smolenice Eagles, ktorých tím sa spája s buldogmi počas 11-kovej ligy, ako aj niektorí hráči Trenčín Romans, ktorí v Trnave hosťujú.

Celkovo sa tak na kempe zúčastnilo, poriadne potrápilo a vypotilo dovedna asi 70 hráčov troch spolupracujúcich tímov. O tom, že sa naozaj mali prečo trápiť, hovorí už aj samotná zostava tréningov.

Hráči počas víkendu absolvovali štyri tréningy. V piatok popoludní sa začalo tzv. fit testom, kde si všetci hráči pred začiatkom sezóny otestovali svoju výkonnosť v podobe bežných drillov (šprint na 20 yardov, tzv. schuffle drill, kliky, „brušáky“ a pod.). Chalani mali moznosť porovnať si výsledky s jeseňou a zistiť progres cez zimu. Zvyšok tréningov bol zameraný jednak na rozvoj fyzickej kondície, aby výsledky na konci predsezónnej prípravy boli poznateľne lepšie, ale najmä na technickú prípravu hráčov pred nastávajúcimi priateľskými a ligovými zápasmi.

bulldogs-camp-1
bulldogs-camp-2

FOTO: Trnava Bulldogs

Hráči sprvu trénovali v skupinách podľa svojich pozícií, pod vedením štyroch trénerov – James Regualos-USA (linebackers a D-line), Juraj Zachar-SK (DBs), Jozef Trabalka-SK-Head Coach Smoleníc (O-line) and Greg Anderson (runningbacks, recievers, quarterbacks). Každý háč tak dostal možnosť technicky sa zdokonaliť na svojom poste. Celková príprava hráčov bola navyše podporená aj analýzami video sekvencií, nahrávaných počas tréningov, pričom tréneri postupne s hráčmi konzultovali možné zlepšenia. Všetci sa snažili podať čo najlepšie výsledky vzhľadom na to, že nikto nemá v tíme istú štartovaciu pozíciu a tak rozhoduje len a len výkonnosť a nič iné, to znamená že rovnakú šancu má nováčik ako aj hráč s piatimi rokmi skúseností. Keby sa takto riadila aj slovenská reprezentácia tiež by to asi vyzeralo inak.

Sobotňajším tréningom začalo postupné spájanie hry jednotlivých útočných a obranných pozícií, simulovanie roznych herných situácií, pri ktorých si hráči naplno vychutnali aj tzv. full contact. Pre väčšinu to bolo konečne po zime to pravé orechové ako sa hovorí a pre nových hráčov to bolo prvýkrát, keď mohli okúsiť tvrdosť amerického futbalu a ukázalo im novú a doposiaľ nepoznanú perspektívu. Kemp vyvrcholil v nedeľu, simuláciou 11-kového zápasu, pri ktorom sa prebrali základné signály.

bulldogs-camp-3
bulldogs-camp-4

FOTO: Trnava Bulldogs

Kemp bol určený nielen ostrieľaným a skúseným hráčom, ale aj nováčikom, ktorí si mohli americký futbal vyskúšať po prvýkrát a veríme, že nie posledný. Tréneri počas campu odovzdali svoje cenné skúsenosti a svojím skvelým prístupom tak prispeli k zlepšeniu všetkých zúčastnených hráčov, potenciálnych spoluhráčov, či oživenia v podobe krehkejších, avšak rovnako snaživých priateliek a fanyniek našich Bulldogov, ktoré sa taktiež zapojili do tréningového procesu.

Veríme, že každý účastník kempu svoje snaženie úspešne využije už počas prípravného priateľského zápasu s rakúskym St. Peolten Invadres, ktorý čaká Trnavu Bulldogs na domácom poli (ihrisko na SOŠ Energetické) prvý marcový víkend.

Marek Brestovanský

Ulož ako PDF
Napísal 8. februára 2013 8:34. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.