reklama

Golfový tréner M. Lančarič otvára v septembri na trnavskom Driving Range kemp pre deti do 14 rokov

Prvý golfový turnaj na slovenskom území odohrali už v roku 1906 v Tatranskej Lomnici. Pod tatranskými štítmi vzniklo o tri roky neskôr aj prvé golfové ihrisko vo vtedajšom Uhorsku.

Presne o 106 rokov neskôr si môžu zahrať golf rovno doma pod oknami aj Trnavčania. Šport džentlmenov sa stále viac otvára masám a je čoraz viac dostupnejším pre verejnosť. Svedčí o tom aj zaradenie golfu na listinu oficiálnych olympijských športov počnúc OH v Rio de Janiero 2016.

Golf, rovnako ako každý iný šport, sa riadi svojimi vlastnými pravidlami, predpismi či technickými špecifikami. Preto ak sa chcete tomuto elegantnému športu venovať s väčšou vážnosťou, potrebujete v prvom rade získať zelenú kartu. Je to niečo ako „vodičský preukaz“ – vstupenka oprávňujúca k vstupu na golfové ihriská nielen na Slovensku, ale na celom svete.

Výnimku tvoria cvičné lúky, akou je napríklad nedávno otvorený Driving Range v Kamennom mlyne. Sem si môžete prísť zahrať, odpaľovať a trénovať údery aj bez zelenej karty.


Golfový tréner Martin Lančarič

Práve tu pôsobí a záuča to tajov, techniky a pravidiel golfu skúsený tréner Martin Lančarič. Pracuje nielen s dospelými, profesionálne lekcie dáva aj deťom a seniorom.

V Trnave a blízkom okolí usporadúvam golfové workshopy, robím lekcie a kurzy zelenej karty, venujem sa výučbe golfu pre začiatočníkov aj pokročilých. Okrem samotnej hry a výučby techniky upriamujem pozornosť svojich zverencov na mentálny tréning a používanie videoanalýz,“ konkretizuje.

Martin Lančarič sa dlhé roky venoval golfu aj v Rakúsku. Krajina pod Alpami je pre neho druhým domovom už od prvej polovice 90. rokov. Ako rád spomína, golf mu učaroval počas pobytu v Austrálii.


Rakúsko je pre Martina druhým domovom. V lete sa venuje golfu, v zime je lyžiarskym inštruktorom

Pri výučbe golfu sa zameriavam na všetky aspekty tejto hry. Kladiem veľký dôraz na správnu didaktiku, metodiku a komunikáciu s klientom. Dobrý golfista by mal ovládať dlhú hru, krátku hru, vlastnú psychiku, naučiť sa spoznať ihrisko, samozrejmosťou je ovládanie pravidiel hry a etikety. Na týchto základoch je postavená celá moja výučba,“ vysvetľuje golfový tréner.

Od septembra usporadúva Martin na ihrisku Driving Range v Kamennim mlyne golfový kemp pre deti do 14 rokov. V skupine maximálne šiestich mladých hráčov ich naučí základom tohto športu. Výučba je doplnená o zábavné športové aktivity a športové hry pod dozorom pedagóga. Na záver kempu absolvujú deti záverečný turnaj s môžnosťou získania zelenej karty.

Viac informácií o Martinovi Lančaričovi, vrátane kontaktov, nájdete na jeho webovej stránke martini-sport.eu

Ulož ako PDF
Napísal 29. augusta 2012 8:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.