reklama

Golfový areál Driving Range pri Kamennom mlyne otvorili pre verejnosť

Golfové odpalisko Driving Range za Kamenným mlynom je od soboty 11. augusta 2012 prístupné verejnosti.

Šesť a pol hektárový areál so zastrešeným odpaliskom, kaviarňou a putting greenom na trénovanie záverečných úderov je golfistom, ale aj bežnej verejnosti, ktorá si môže bez akýchkoľvek obmedzení vyskúšať čaro tohto športu, k dispozícii denne o 8. do 20. hodiny.

O golfe sa zvykne hovoriť ako o snobskom športe. Kedysi táto nálepka patrila napríklad tenisu. V zahraničí je to však úplne bežný šport, ktorý pestujú bez rozdielu ľudia všetkých spoločenských vrstiev. Jedným z poslaní tohto areálu je práve priblíženie golfu každému, kto si chce oddýchnuť v peknom prírodnom prostredí, zašportovať či potrénovať golfové údery,“ uviedol pri otvorení Driving Range Trnava prezident klubu Golf Trnava Vladimír Pecho.


Jeho slová dokumentuje aj voľný a neobmedzený vstup na odpalisko. Na rozdiel od bežných golfových ihrísk na Driving Range, alebo inak povedané cvičnú lúku, nepotrebujete zelenú kartu, ani klubovú príslušnosť. Dokonca sa tu nekladie dôraz ani o predpísané oblečenie.

Areál bude do konca augusta v testovacej prevádzke. Chceme, aby sa návštevníci podelili o svoje názory a zdieľali s nami pripomienky v záujme vylepšenia a odstránenia prípadných nedostatkov. Na september pripravujeme deň otvorených dverí pre verejnosť, počas ktorých budú verejnosti k dispozícii aj golfoví tréneri, zorganizujeme aj súťaže pre deti a rodiny, aby sme hravým a zábavným spôsobom predstavili čaro tohto športu každému, kto k nám príde,“ poznamenal Pecho.

Areál Driving Range Trnava sa rozprestiera na konci Kamenného mlyna tesne pred vjazdom do Bieleho Kostola. Golfistom, ale aj „nehrajúcim“ návštevníkom je k dispozícii kaviarnička, sociálne zariadenia, sprcha a požičovňa palíc. Kaviareň bude ponúkať aj raňajkové menu, obedy alebo ľahké večere.


Odpáliť si zopár loptičiek môže prísť teda aj ten, ktorý nemá vlastné náčinie. Športovisko so zastrešenou odpaľovacou línou zásobuje samoobslužný podávač loptičiek.

Košík naplnený 30 golfovými loptičkami stojí 2 eurá.

Driving Range Trnava sa svojou šírkou 100 metrov a dĺžkou viac ako 250 metrov môže popýšiť jednou z najväčších odpaľovacích lúk na Slovensku. Projekt si vyžiadal investíciu vo výške približne 500-tisíc eur.

Jedným z cieľov spoločnosti Golf Trnava do budúcnosti je aj založenie golfovej akadémie a podchytenie mladých talentov. Golf sa stane už na najbližšej olympiáde v Rio de Janiero olympijským športom.

Informácie o Driving Range nájdete aj na stránke www.golftrnava.sk, čerstvé správy sa dozviete aj prostredníctvom facebookovskej stránky.

Galéria:
Panoráma 360º – pohybom myši otáčajte obrázok


Ulož ako PDF
Napísal 13. augusta 2012 8:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Golfový areál Driving Range pri Kamennom mlyne otvorili pre verejnosť”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.