reklama

Golfové odpalisko pri Kamennom mlyne otvoria v júli

Výstavba prvého golfového odpaliska v trnavskom regióne je v plnom prúde. Oficiálne stavebné práce na projekte Driving Range Kočičské za Kamenný mlynom začali v druhej polovici novembra minulého roka. Šesť a pol hektárový areál bude sprístupnený verejnosti už v priebehu júla. Investorom je spoločnosť Golf Trnava, s.r.o.

Podľa vyjadrenia konateľa Golf Trnava Michala Novotného aktuálne prebieha výstavba priestorov určených pre klubové zázemie. Budú sa tu nachádzať sociálne zariadenia so sprchami, menšia klubová miestnosť a sklad. Zároveň prebieha realizácia samotného dvadsať metrov širokého odpaliska, ktoré bude položené na betónovej doske a zastrešené.

Predpokladáme, že v priebehu júna začneme postupne kolaudovať tri objekty – parkovisko pre 28 áut, a tiež už spomínané objekty klubového zázemia a odpaliska. Areál plánujeme otvoriť pre verejnosť v júli,“ poskytol aktuálne informácie M. Novotný.Pohľad na budúce klubové priestory, situované v strede vyše 6-hektárového areálu

Golfové odpalisko bude slúžiť na trénovanie viacerých druhov golfových úderov. Súčasťou areálu sú aj priestory pre technické „disciplíny“ ako chipping či putting.

Odpaľovacia línia bude vďaka svojej stometrovej šírke a dĺžke 270 metrov jedna z najväčších na Slovensku.

Pre vstup na Driving Range nebude potrebná zelená karta. To znamená, že odpaľovať loptičky a zatrénovať si môže prísť každý bez rozdielu, či je členom nejakého golfového klubu alebo vlastní zelenú kartu. Už krátko po otvorení areálu plánujeme otvoriť tréningové kurzy pre širokú verejnosť. Zámerom je naučiť ľudí golfovú techniku jednoduchým a prístupným spôsobom,“ vysvetľuje.


V týchto priestoroch bude tzv. Chipping Area

V budúcnosti by mala vzniknúť na Kočišskom aj golfová akadémia. Jej cieľom je výchova mladých nádejí tohto džentlmenského športu.

Zariadenia tohto druhu fungujú v zahraničí už dlhé roky. Navštevujú ich nielen fanúšikovia golfu, ale aj ľudia, ktorí klasický golf nehrávajú. Na odpalisku sa môžu rozhýbať, vyskúšať si základné údery, stretnúť sa s priateľmi v príjemnom prostredí, uvoľniť sa,” dodáva Michal Novotný.

Ulož ako PDF
Napísal 11. mája 2012 10:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Golfové odpalisko pri Kamennom mlyne otvoria v júli”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.