reklama

Investor odštartoval prvé práce výstavby golfového areálu pri Kamennom mlyne

Inštaláciou oplotenia a výsevom trávnika začala v stredu 28. septembra za Kamenným mlynom výstavba nového športoviska. Golfové odpalisko Driving Range Kočičské plánuje spoločnosť Golf Trnava otvoriť pre verejnosť v máji 2012.

Na ploche 6,5 hektára má postupne vyrastať areál primárne určený golfovým nadšencom. Odpalisko však bude slúžiť nielen ortodoxným golfovým nadšencom. „Zariadenia tohto druhu fungujú v zahraničí už dlhé roky. Navštevujú ich nielen fanúšikovia golfu, ale aj ľudia, ktorí klasický golf nehrávajú. Na odpalisku sa môžu rozhýbať, vyskúšať si základné údery, stretnúť sa s priateľmi v príjemnom prostredí, uvoľniť sa,“ vysvetľuje Michal Novotný zo spoločnosti Golf Trnava, s.r.o., ktorá je investorom projektu.

Do otvorenia areálu, nachádzajúceho sa len niekoľko desiatok metrov od Bieleho Kostola, bude dokončený trávnik, oplotenie, parkovacie plochy a objekt odpaliska. V ďalšej fáze plánuje investor vybudovať cvičisko ďalších golfových úderov ako sú Chipping Area a Putting Green. Tie  chce investor sprevádzkovať na prelome leta a jesene 2012.

Inštalácia oplotenia a výsev nového trávnika sú prvými krokmi výstavby golfového areálu

Hoci sa o golfe zvykne hovoriť ako o športe pre „horných desaťtisíc“, ako kedysi o tenise, Michal Novotný upozorňuje, že na Driving Range Kočišské nebudú platiť prísne pravidlá a predpisy, aké musia hráči obvykle dodržiavať na golfových ihriskách.
Naším cieľom je prilákať ku golfu širokú verejnosť. Pri vstupe na odpalisko nebudeme vyžadovať od návštevníkov členstvo v golfovom klube, hráči sa zaobídu aj bez zelenej karty ako je to obvyklé v tradičných golfových kluboch. Trvať nebudeme na používaní predpísaného oblečenia. Prísť na Driving range bude môcť každý, kto si chce aktívnym spôsobom oddýchnuť po náročnom dni v práci,” zdôraznil.

Z východnej a čiastočne aj južnej strany budú areál obklopovať vzrastlé stromy, investor sa naviac zaviazal, že v okolí ihriska vysadí aj ďalšie desiatky nových stromov

Investor v budúcnosti výhľadovo počíta aj s vybudovaním tzv. Club Housu. V objekte plánuje vytvoriť klubové priestory, menšiu reštauráciu, obchodík s golfovými potrebami a zázemie.
„Výstavba budovy Club House bude závisieť aj od vývoja situácie v susednej lokalite IBV Kočišské.  Predpokladáme, že ak by tento priestor ožil, nájdeme aj dostatok zákazníkov na to, aby sme Club House dokázali uživiť,” vysvetlil konateľ spoločnosti Golf Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 28. septembra 2011 19:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Investor odštartoval prvé práce výstavby golfového areálu pri Kamennom mlyne”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.