reklama

Golfové odpalisko pri Kamennom mlyne chcú otvoriť o rok

Na jeseň tohto roku plánuje spoločnosť Golf Trnava, s.r.o., začať s výstavbou golfového odpaliska. Driving Range Kočišské vyrastie na ploche 5,5 hektára len pár desiatok metrov za oddychovou zónou Kamenný mlyn pri vstupe do obce Biely Kostol. Investor v súčasnosti pripravuje podklady pre vydanie územného rozhodnutia, na jeseň tohto roku by chcel mať v rukách platné stavebné povolenie.

Vizualizácia odpaliska

Driving range, alebo ak chcete cvičná lúka, je priestor pre trénovanie golfových úderov. „Budovanie golfových odpalísk, ale aj iných typov športovísk ako sú sqashové a tenisové kurty, aerobikové haly, telocvične, viacúčelové športoviská či aquaparky, sa dnes realizuje v blízkosti mestských aglomerácií. Cvičná lúka býva často súčasťou deväť či osemnásťjamkových golfových ihrísk – v našom prípade ide o vybudovanie samostatného odpaliska v dĺžke 260 metrov s plánovanou kapacitou 50 miest,“ predstavil zákaldný zámer konateľ Golf Trnava, s.r.o., Michal Novotný.

V areáli odpaliska chce trnavský investor vyhradiť priestory určené na trénovanie štandardných golfových úderov nazývané Chipping Area a Putting Green. Zázemie ako je občerstvenie, sociálne zariadenia, menší obchod s golfovým výstrojom, doplnkami a oblečením sa bude nachádzať v objekte ClubHouse. „Driving rande na Kočišskom bude mať za cieľ prilákať ku golfu širokú verejnosť. Pri vstupe na odpalisko nebudeme vyžadovať od návštevníkov členstvo v golfovom klube, potrebné nebude ani preukázanie sa zelenou kartou, ako je to obvyklé v tradičných golfových kluboch. Trvať nebudeme na používaní predpísaného oblečenia. Prísť na Driving range bude môcť každý, kto si chce aktívnym spôsobom oddýchnuť po náročnom dni v práci,“ doplnil M. Novotný. V zahraničí je navštevovanie odpalísk zaužívané aj počas pracovného dňa, napríklad počas obednej pauzy či pri príležitosti pracovnej schôdzky.
V priamom susedstve areálu Driving Range Kočišské sa nachádza potok Parná, z druhej strany ho má obklopiť obytná zóna so športovým parkom, detským ihriskom a ďalšími atrakciami pre verejnosť.

Výstavba odpaliska má trvať podľa odhadov investora asi šesť mesiacov. Ak by prípravná projektová fáza a následne aj stavebné práce postupovali podľa predpokladov, ihrisko situované v tichom prírodnom prostredí by mohlo byť otvorené pre verejnosť už v máji alebo júni 2011.

FOTO: Golf Trnava, s.r.o.


Ulož ako PDF
Napísal 1. júna 2010 1:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Golfové odpalisko pri Kamennom mlyne chcú otvoriť o rok”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.