reklama

Pri Kamennom mlyne oficiálne odštartovala výstavba golfového areálu Driving Range Kočišské

Spoločnosť Golf Trnava, s.r.o., v pondelok 21. novembra oficiálne započala výstavbu golfového odpaliska Driving Range Kočičské. Areál je situovaný na ploche 6,5 hektára medzi Kamenným mlynom a obcou Biely Kostol a po dokončení bude patriť vďaka 100 metrov širokej odpaľovacej línii a dĺžke približne 270 metrov medzi najväčšie odpaliská na Slovensku.

„Máme tri predsavzatia: tým základným je cieť na prelome jari a leta 2012 otvoriť samotné odpalisko spolu s priestormi určenými na trénovanie chippingových a puttingových úderov. Druhým cieľom je otvorenie golfovej akadémie určenej na výchovu mladých golfových nádejí. A napokon v prípade, že sa v Trnave podarí vytvoriť silnú golfovú komunitu, radi by sme v budúcnosti areál rozšírili o Club House, ďalšie ihriská, športoviská a verejné priestory určené na aktívny oddych Trnavčanov,“ vyjadril predstavu o projekte Ivan Novotný zo spoločnosti Golf Trnava.

Areál sa nachádza na okraji Kamenného mlyna pri vstupe do obce Biely Kostol

Už koncom septembra tohto roku investor začal v areáli budúceho odpaliska s výsadbou trávnika, oplotenia a desiatok stromov.

Súčasťou pondelňajšej slávnosti bola aj výsadba štyroch hrušiek. Vysádzali ich trnavský viceprimátor Bystrík Stanko, starosta Bieleho Kostola Jozef Adámek, prezident Slovenskej golfovej asociácie Ľudovít Ujhelyi a najlepšia slovenská hráčka Zuzana Kamasová.

Viceprimátor Stanko pri vysádzaní jednej zo štyroch hrušiek

Profesionálna golfistka si v tomto roku pripísala svoj doteraz najväčší kariérny úspech, keď po skvelom výkone trimfovala na turnaji série European Ladies Tour v Maroku. Sympatická športovkyňa sa pozvaným hosťom predviedla aj tromi elegantnými odpalmi, ktoré možno považovať za historicky prvé v areáli budúceho odpaliska Driving Range Kočičské.

Zuzana Kamasová počas rozhovoru s moderátorom Jaroslavom Lieskovským

„Golf sa radí najmä vo svete už dlhé roky ku skutočným masovým športom. Ja sám tiež nepovažujem tento pekný šport za záľubu pre vyvolených. Za mesto Trnava preto môžem vyjadriť radosť nad realizáciou tejto myšlienky a som rád, že naše krajské mesto poskytne už o niekoľko mesiacov svojim obyvateľom príležitosť naučiť sa tejto hre,“ vyhlásil viceprimátor Bystrík Stanko.

„Slovenská golfová asociácia v súčasnosti združuje viac ako sedemtisíc členov. Na slovenské pomery nejde o nízke číslo, v porovnaní s inými vyspelými krajinami však stále zaostávame. A práve aktivity, akej sme dnes svedkami, zaiste pomôžu rozšíreniu členskej základne slovenských vyznavačov golfu. Je potrebné vysloviť poďakovanie investorovi a uznanie všetkým, ktorí vytvorili pre tento projekt podmienky,“ uviedol prezident Slovenskej golfovej asociácie Ľudovít Ujhelyi.

Najlepšia Slovenka sa predviedla trojicou elegantných odpalov

Michal Novotný zo spoločnosti Golf Trnava upozorňuje, že na Driving Range Kočišské nebudú platiť prísne pravidlá a predpisy, aké musia hráči obvykle dodržiavať na golfových ihriskách.
Naším cieľom je prilákať ku golfu širokú verejnosť. Pri vstupe na odpalisko nebudeme vyžadovať od návštevníkov členstvo v golfovom klube, hráči sa zaobídu aj bez zelenej karty ako je to obvyklé v tradičných golfových kluboch. Trvať nebudeme na používaní predpísaného oblečenia. Prísť na Driving range bude môcť každý, kto si chce aktívnym spôsobom oddýchnuť po náročnom dni v práci,” zdôraznil.

Ulož ako PDF
Napísal 21. novembra 2011 17:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pri Kamennom mlyne oficiálne odštartovala výstavba golfového areálu Driving Range Kočišské”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.