reklama

Festival Lumen predstavil prvú zahraničnú kapelu pre tento ročník

Druhý júnový víkend bude v Trnave už tradične patriť gospelovému Festivalu Lumen. Kedysi malé podujatie sa postupne zmenilo na skutočný city music festival so zahraničnou účasťou kapiel a okrem hlavného pódia na námestí sa rozšírilo aj o ďalšie scény.

Organizátori si na 21. ročník festivalu pripravili zaujímavú ponuku zahraničných interpretov rôznych žánrov.

V týchto dňoch predstavili prvú hviezdu – anglické zoskupenie LZ7, ktoré kombinuje štýly ako hip-hop a dance. Ide o kapelu pochádzajúcu z anglického Manchestru. Jej zakladateľom a frontmanom je Lindz West, ktorý sa na Festivale Lumen predstavil v roku 2004 s formáciou The Tribe a v roku 2009 so súčasnou kapelou LZ7.

Lindz spolu s celou kapelou majú na Slovensku veľký fanklub a to hlavne vďaka svojej energickej a modernej show. Veľmi sa tešíme, že ich tento rok opäť privítame na Slovensku,“ komentoval výber kapely Martin Královič, člen organizačného tímu festivalu.

lumen-2012-4

FOTO: fln.sk

Kapela od svojho vzniku v roku 2005 vydala celkovo tri albumy. Že nejde o žiadneho nováčika, potvrdzuje aj fakt, že jedna z ich najznámejších skladieb „This Little Light“ sa umiestnila v populárnom rebríčku UK Singels Chart na 26. mieste. S víťazom Grammy, britským spevákom Mattom Redmanom, vydali minulý rok singel s názvom „27 Million“, ktorý sa okamžite stal hitom a dosiahol v rovnakom rebríčku 12. miesto.

Organizátori festivalu majú potvrdených viacero zahraničných kapiel, ktoré postupne budú zverejňovať na oficiálnej webovej stránke www.fln.sk aj na festivalovej Facebook stránke. „Stále rokujeme s headlinerom festivalu, ktorého by sme radi predstavili začiatkom marca,“ povedal Maroš Peciar SDB, riaditeľ Festivalu Lumen.

Festival Lumen ponúkne víkend plný kvalitnej hudby a bohatého sprievodného programu 7.-8.júna 2013 a bude pokračovať v osvedčenom koncepte city music festivalu, ktorý predstavil minulý rok.

Tlačová správa

VIDEO:

Ulož ako PDF
Napísal 14. februára 2013 13:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Festival Lumen, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Festival Lumen predstavil prvú zahraničnú kapelu pre tento ročník”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.