reklama

Festival Lumen: tento rok na troch pódiách

Trojičné námestie bolo pravidelným dejiskom najväčšieho gospelového festivalu v strednej Európe už počas štyroch jeho ročníkov. Dva z nich ponúkli program aj v mestskom amfiteátri. Tento rok organizátori zverejnili novinku – festival sa rozšíril o ďalšie pódium, ktorým bude tzv. DOMKA stage na nádvorí trnavskej radnice.

Okrem hlavného pódia na Trojičnom námestí rozšíri festival svoje pôsobisko aj na nádvorie radnice a do Mestského amfiteátra

Hlavné pódium na Trojičnom námestí poskytne priestor všetkým zahraničným účinkujúcim, dvom slovenským kapelám (rapová formácia Regiment a rockeri The Elements) a špeciálnemu trnavskému hosťovi – Hudbe z Marsu.

Väčšina slovenskej produkcie bude vystupovať v amfiteátri, kde sa predstavia štyri gospelové skupiny. Amfiteáter ponúkne aj možnosť pozrieť si tanečné divadlo aTak.

Tretie festivalové pódium na radničnom nádvorí bude oddychovou zónou – akýmsi protikladom k hlasným koncertom. Hudba bude mať zastúpenie aj tu, avšak v inej forme. DOMKA stage ponúkne rôzne hudobné, ale aj kultúrne žánre. Názov tretieho dejiska festivalu je odvodený od jedného z organizátorov festivalu: DOMKA – Združenie saleziánskej mládeže je nezisková organizácia, ktorá sa venuje mimoškolským a voľnočasovým aktivitám – ponúka ich deťom a mladým ľuďom v 33 strediskách (jedno z nich sa nachádza aj v Trnave na Kopánke).

Kompletný program festivalu spolu so sprievodnými akciami by organizátori mali zverejniť už budúci týždeň na webovej stránke festivalu www.fln.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 8. mája 2011 2:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Festival Lumen, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.