reklama

Festival Lumen: tento rok na troch pódiách

Trojičné námestie bolo pravidelným dejiskom najväčšieho gospelového festivalu v strednej Európe už počas štyroch jeho ročníkov. Dva z nich ponúkli program aj v mestskom amfiteátri. Tento rok organizátori zverejnili novinku – festival sa rozšíril o ďalšie pódium, ktorým bude tzv. DOMKA stage na nádvorí trnavskej radnice.

Okrem hlavného pódia na Trojičnom námestí rozšíri festival svoje pôsobisko aj na nádvorie radnice a do Mestského amfiteátra

Hlavné pódium na Trojičnom námestí poskytne priestor všetkým zahraničným účinkujúcim, dvom slovenským kapelám (rapová formácia Regiment a rockeri The Elements) a špeciálnemu trnavskému hosťovi – Hudbe z Marsu.

Väčšina slovenskej produkcie bude vystupovať v amfiteátri, kde sa predstavia štyri gospelové skupiny. Amfiteáter ponúkne aj možnosť pozrieť si tanečné divadlo aTak.

Tretie festivalové pódium na radničnom nádvorí bude oddychovou zónou – akýmsi protikladom k hlasným koncertom. Hudba bude mať zastúpenie aj tu, avšak v inej forme. DOMKA stage ponúkne rôzne hudobné, ale aj kultúrne žánre. Názov tretieho dejiska festivalu je odvodený od jedného z organizátorov festivalu: DOMKA – Združenie saleziánskej mládeže je nezisková organizácia, ktorá sa venuje mimoškolským a voľnočasovým aktivitám – ponúka ich deťom a mladým ľuďom v 33 strediskách (jedno z nich sa nachádza aj v Trnave na Kopánke).

Kompletný program festivalu spolu so sprievodnými akciami by organizátori mali zverejniť už budúci týždeň na webovej stránke festivalu www.fln.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 8. mája 2011 2:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Festival Lumen, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.