reklama

Festival Lumen pre Trnavčanov: Bugalovci, Merčiak, Hevier aj detský kútik

Festival Lumen tento rok oslavuje 20. narodeniny. Počas rokov existencie sa z neho stal city music festival a práve preto tento rok organizátori pri tvorbe programu mysleli špeciálne na Trnavčanov!

Program je naozaj rôznorodý, festival sa stále viac a viac rozširuje, ponúka rôzne možnosti zábavy a oddychu.

Sme radi, že tento rok sa nám podarilo zahrnúť do programu aktivity, ktorými potešíme Trnavčanov a vynahradíme im tak možné ťažkosti, ktoré sú spojené s organizovaním Festivalu Lumen priamo v centre mesta,“ povedala PR manažérka festivalu Eva Adamová.

Ťahákom pre rodiny s deťmi môže byť detský kútik na nádvorí radnice. „Okrem toho, že tam môžu deti stráviť pekné chvíle pri vymaľovánkach či nafukovacích atrakciách, pripravené je aj divadielko.“
Bláznivá klauniáda pre deti aj dospelých začne v sobotu o 15.00. Detský kútik bude otvorený v piatok od 17.00 do 20.00 a v sobotu od 10:00 do 20:00.

Okrem detského kútika na nádvorí radnice nájdete aj výstavu spojenú s výročím, ktoré Festival Lumen oslavuje. Výstava bude predstavovať vývoj festivalu od jeho začiatkov na ihrisku na Kopánke až po súčasnosť.

VIDEO:

Tohtoročnou novinkou je pódium umiestnené v kine Hviezda. Tu bude v sobotu prebiehať multižánrový program, účinkovať budú zaujímaví hostia – v prvom bloku sa predstavia najlepší slovenský komentátor Marcel Merčiak a spisovateľ Daniel Hevier, hudobnou zložkou bude skupina Projekt z Davu.

Druhý blok bude patriť beatboxu: En.Dru je dvojnásobným majstrom Českej republiky a poznať ho môžete aj zo súťaže Česko Slovensko má talent. Tretí blok bude patriť Trom Tvorivým Tvorom – improvizačnému zoskupeniu 3T, ktoré už v Trnave nejeden krát vypredalo kaviarne, či kiná.

V mestskom amfiteátri dostanú Trnavčania priestor nielen pozrieť si program, ale aj ho tvoriť – trnavskí jazzmani Michal a Štefan Bugalovci spolu s Eugenom Vizvárym sa predstavia v zoskupení BugoBros & 6th Sense Trio.

Zoznam trnavských festivalových aktivít dopĺňajú trojkolky, ktoré už Trnavčania vyskúšali počas uplynulého víkendu. Organizátori Festivalu Lumen na nich vozili ľudí na Trojičnom námestí, pri obchodnom centre Max a pred OC Galéria. K dispozícii budú aj počas festivalu.

Viac informácií o programe a sprievodných aktivitách nájdete na www.fln.sk.

POSTERY:

Ulož ako PDF
Napísal 29. mája 2012 0:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.