reklama

Hasiči v drese Trnavského kraja získali titul majstrov Slovenska v halovom veslovaní

V Banskej Bystrici sa v sobotu 9. marca 2013 uskutočnil XIV. ročník Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v halovom veslovaní. Podujatie organizovala Slovenská asociácia halového veslovania.

Tohto ročníka sa zúčastnilo 140 veslárov, o titul majstra Slovenska bojovalo 106 jednotlivcov a sedem štafiet.

Skvelým ukončením podujatia boli súboje štafiet na 4x2x500m. Víťazom sa stalo družstvo hasičov KR HaZZ Trnava s časom 12:05, druhé miesto získali hasiči z HaZS hl. mesta Praha, 3. miesto Kadeti zo Srbskej Akadémie.

Za víťazné družstvo si diplom a zlaté medaily odniesli: Martin Malatinka z Trnavy, Pavol Kuhajda a Erik Noskovič z Piešťan a Peter Lejko zo Serede.

hasici-veslovanie-1
hasici-veslovanie-2
Úspešní reprezentanti krajského riaditeľstva v Trnave

Halové veslovanie je samostatnou športovou disciplínou. Každoročne sa usporadúvajú majstrovstvá sveta (C.R.A.S.H.-B Sprints), majstrovstvá Európy (Euroopen), národné majstrovstvá, ako aj rôzne iné preteky.

Martin Malatinka so slovenským tímom získal zlato i na nedávnej súťaži v maďarskom Szolnoku. Medzinárodná súťaž hasičov v halovom veslovaní sa uskutočnila 25. februára 2013.

Víťazné družstvo tvorili: npor. Mgr. Pavol Kuhajda a rtm. Erik Noskovič (obaja z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Piešťanoch), práp. Ing. Martin Malatinka (Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trnave) a Adrián Ficík (ZHU U.S. Steel Košice).

Hasiči z trnavského kraja obhájili prvenstvo v kategórii družstiev (štafeta na 4 x 2 x 500 metrov) už po piatykrát.

Ulož ako PDF
Napísal 13. marca 2013 8:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.