reklama

Trnavčania čistili Družbu aj Kamenáč. Zapojilo sa vyše 100 ľudí

Viac ako sto dobrovoľníkov sa počas soboty 23. marca zapojilo do dvoch akcií, aby spoločnými silami pomohli vyčistiť verejné priestranstvá v Trnave od odpadu.

Predpoludním si na sídlisku Družba vyhrnuli rukávy vyše dve desiatky fanúšikov Spartaka a zapojili sa do iniciatívy občianskych združení Lepšia Trnava Bílí andeli.

Cieľom bolo jarné upratovanie priestorov okolia základnej škole V jame, za budovou univerzity, kopca nad čerpacou stanicou na Bučianskej, ale aj medziblokov na Tehelnej ulici a pri mestskej poliklinike.

upratovanie-t
V priebehu troch hodín vyzbierali na Družbe cez tridsať vriec odpadu

Prišlo cez dvadsať ľudí, čo je v dnešnej dobe, kedy ľudia viac nadávajú a kritizujú, ako naozaj niečo urobia, pomerne slušná účasť,“ skonštatoval sekretár OZ Bílí andeli Štefan Horváth.

Zásluhou spartakovcov je po sobote kus Trnavy o čosi krajší. V konečnom účtovaní narátali 33 plných vriec odpadu.

Ako skonštatovali na záver zástupcovia OZ Lepšia Trnava aj bílých andelov – akcia tohto typu určite nebola posledná.

Popoludní od 13. hodiny sa stretlo takmer 100 ľudí na veľkej jarnej upratovačke v Kamennom mlyne. Akcia si zapísala už svoje siedme pokračovanie.

V Kamenáči sa čistilo okolie Koliby, izolačný pás zelene na Kamennej ceste, priestory splavu, parčík pri detskom ihrisku a – premiérovo – sa dobrovoľníci zamerali aj na vzdialenejšiu lokalitu medzi hlavným rybníkom a potokom Parná bližie k Bielemu Kostolu.

upratovanie
V Kamenáči bolo nezriedka vidno rodiny aj s deťmi

Pomocnú ruku podali aj otužilci zo občianskeho združenia Trnavskí ľadoví medvedi. Ani nie po dvoch hodinách odbremenili okolie splavu od 20 vriec odpadu. Potom už nasledovala sladká odmena v podobe vykúpania sa v ľadovej vode.

Na začiatku sme napočítali asi 70 ľudí, neskôr sa k nám pridalo ďalších asi dvadsať dobrovoľníkov. V konečnom zúčtovaní sme pri odvoze odvážili cez 3 tony vyzbieraného odpadu. Sme radi, že ľudia prišli a priložili ruku k dielu. Teší nás aj aktivita kolegov na Družbe. Je dobrý pocit organizovať niečo, čo má zmysel a pomáha nášmu mestu,“ zhodnotil spokojne organizátor Matej Lančarič z OZ Trnavská alternatíva.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 24. marca 2013 19:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavčania čistili Družbu aj Kamenáč. Zapojilo sa vyše 100 ľudí”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.