reklama

Záujem odbornej verejnosti primátora prekvapil, dostal vyše 100 životopisov

Viac ako 100 ľudí zareagovalo na nedávnu výzvu primátora Petra Bročku a zaslalo mu svoje životopisy v snahe pracovať v jednej z komisií mestského zastupiteľstva.

Trnavský primátor vyzval prostredníctvom svojho verejného profilu na Facebooku odborne zdatných ľudí, ktorí majú záujem o prácu v komisiách, aby o sebe dali vedieť a prihlásili sa.

Od 7. januára, kedy bola výzva zverejnená, prišla na Bročkovu pracovnú e-mailovú adresu viac ako stovka životopisov.

„Odozvou som veľmi príjemne prekvapený,“ konštatoval. Najväčší záujem bol o stavebnú komisiu alebo komisiu životného prostredia.

Zámerom verejnej výzvy bolo získať pre prácu v komisiách odborníkov a dosiahnuť zvýšenie odbornosti poradných orgánov primátora a zastupiteľstva.

„Chcem si nechať radiť od ľudí, ktorí sú zdatní vo svojom odbore. Najschodnejším spôsobom, ako ich získať v tak krátkom čase, bola verejná výzva,“ vysvetlil.

brocka
Primátor Trnavy Peter Bročka

Na radnici v súčasnosti prebieha užší výber doručených životopisov. Na budúci týždeň bude Bročka rokovať s predstaviteľmi jednotlivých politických klubov zastúpených v mestskom parlamente.

„Budeme sa snažiť dospieť k spoločnej dohode, aký počet odborníkov obsadíme do jednotlivých komisí,“ povedal Bročka.

Doterajšia prax v trnavskom zastupiteľstve bola taká, že v každej komisii bolo zastúpených vždy viac poslancov ako neposlancov. Tento stav zrejme zostane zachovaný aj naďalej.

„Mám svoju predstavu, ako by to mohlo fungovať v budúcnosti, ale tým, že pracujeme v stiesnom časovom priestore, musím robiť ústupky. Pre mňa bude pozitívne už to, že sa nám podarí obsadiť miesta v komisiách. Samozrejme, všetko je na dohode s politickými klubmi. Aj oni by mali pochopiť, že radiť si máme nechať od odborníkov. To je nevyhnutné,“ hovorí primátor s dovetkom, že keby bolo rozhodnutie na ňom, v každej komisii by sedel jeden poslanec ako koordinátor, zvyšok by tvorili odborne zdatní ľudia.

Výber je v tejto fáze ovplyvnenej krátkosťou času skôr na subjektívnom posudzovaní prihlásených záujemcov.

V súčasnosti zatiaľ neexistuje žiadna metodika výberu alebo presne stanovené pravidlá, akým spôsobom ľudí vyberať. Trnava je v tomto procese len na začiatku. „Každopádne už dnes sme urobili krok dopredu,“ poznamenal.

V budúcnosti by chceli dospieť na radnici k dohode a dosiahnutiu zmeny štatútu s cieľom, aby komisie boli odbornými orgánmi.

Ulož ako PDF
Napísal 17. januára 2015 9:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Záujem odbornej verejnosti primátora prekvapil, dostal vyše 100 životopisov”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.