reklama

Záujem odbornej verejnosti primátora prekvapil, dostal vyše 100 životopisov

Viac ako 100 ľudí zareagovalo na nedávnu výzvu primátora Petra Bročku a zaslalo mu svoje životopisy v snahe pracovať v jednej z komisií mestského zastupiteľstva.

Trnavský primátor vyzval prostredníctvom svojho verejného profilu na Facebooku odborne zdatných ľudí, ktorí majú záujem o prácu v komisiách, aby o sebe dali vedieť a prihlásili sa.

Od 7. januára, kedy bola výzva zverejnená, prišla na Bročkovu pracovnú e-mailovú adresu viac ako stovka životopisov.

„Odozvou som veľmi príjemne prekvapený,“ konštatoval. Najväčší záujem bol o stavebnú komisiu alebo komisiu životného prostredia.

Zámerom verejnej výzvy bolo získať pre prácu v komisiách odborníkov a dosiahnuť zvýšenie odbornosti poradných orgánov primátora a zastupiteľstva.

„Chcem si nechať radiť od ľudí, ktorí sú zdatní vo svojom odbore. Najschodnejším spôsobom, ako ich získať v tak krátkom čase, bola verejná výzva,“ vysvetlil.

brocka
Primátor Trnavy Peter Bročka

Na radnici v súčasnosti prebieha užší výber doručených životopisov. Na budúci týždeň bude Bročka rokovať s predstaviteľmi jednotlivých politických klubov zastúpených v mestskom parlamente.

„Budeme sa snažiť dospieť k spoločnej dohode, aký počet odborníkov obsadíme do jednotlivých komisí,“ povedal Bročka.

Doterajšia prax v trnavskom zastupiteľstve bola taká, že v každej komisii bolo zastúpených vždy viac poslancov ako neposlancov. Tento stav zrejme zostane zachovaný aj naďalej.

„Mám svoju predstavu, ako by to mohlo fungovať v budúcnosti, ale tým, že pracujeme v stiesnom časovom priestore, musím robiť ústupky. Pre mňa bude pozitívne už to, že sa nám podarí obsadiť miesta v komisiách. Samozrejme, všetko je na dohode s politickými klubmi. Aj oni by mali pochopiť, že radiť si máme nechať od odborníkov. To je nevyhnutné,“ hovorí primátor s dovetkom, že keby bolo rozhodnutie na ňom, v každej komisii by sedel jeden poslanec ako koordinátor, zvyšok by tvorili odborne zdatní ľudia.

Výber je v tejto fáze ovplyvnenej krátkosťou času skôr na subjektívnom posudzovaní prihlásených záujemcov.

V súčasnosti zatiaľ neexistuje žiadna metodika výberu alebo presne stanovené pravidlá, akým spôsobom ľudí vyberať. Trnava je v tomto procese len na začiatku. „Každopádne už dnes sme urobili krok dopredu,“ poznamenal.

V budúcnosti by chceli dospieť na radnici k dohode a dosiahnutiu zmeny štatútu s cieľom, aby komisie boli odbornými orgánmi.

Ulož ako PDF
Napísal 17. januára 2015 9:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Záujem odbornej verejnosti primátora prekvapil, dostal vyše 100 životopisov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.