reklama

24 hodín Le Slávia: Viac ako 1100 eur pre Zvonček a 100 km pre primátora

Trnavská bežecká komunita spolu s neziskovou organizáciou Bronco a mestom Trnava pomohla deťom z občianskeho združenia Zvonček.

Vďaka štedrosti bežcov i divákov odovzdali zástupcovia oz Bernohy Zvončeku symbolický šek na sumu 1122,26€, ktoré sa vyzbierali zo štartovného a vegetariánskeho občerstvenia od ľudí z n.o. Bronco.

„Príjemne nás prekvapila účasť bežcov, divákov i rodičov a detí z občianskeho združenia Zvonček,“ skonštatoval Juraj Šintál, predseda oz Bernohy, ktoré bolo hlavným organizátorom podujatia 24 hodín Le Slávia.

„Na štart sa postavilo celkom 58 bežcov v 6 tímoch, ktorí spolu odbehli viac ako 1500 km. Neskutočné výkony predviedli aj štyria jednotlivci, ktorí na asfaltovom okruhu na Slávii dokopy odbehli 381 km.

„Medzi nimi bol aj náš primátor Peťo Bročka, ktorý pokoril hranicu 100 km, čím si vybehal zmenu názvu podujatia,“ dodáva s úsmevom J. Šintál.

zvoncek-bernohy

K super atmosfére prispeli aj deti a rodičia z oz Zvonček. „Bolo naozaj silné sledovať ako rodičia postavili chlapca z vozíka a spolu s ním odkráčali jedno kolo. A takýchto momentov bolo viac,“ hovorí Juraj Šintál.

O jedinečnú atmosféru sa okrem bežcov z jednotlivých tímov postarala aj silná trnavská cross fit komunita z gymu Different Athletics Trnava. O tom, že poriadny burger nemusí obsahovať vôbec mäso presvedčili aj zarytých priaznivcov mäsových výrobkov ľudia z no Bronco, ktoré má na svojom konte viaceré úspešné akcie v meste, napríklad aj obľúbený Trnavský rínek.

Trnavská bežecká komunita ukázala aké jednoduché je pomáhať tým, ktorí to potrebujú.

Niekedy stačí len obuť tenisky, prekonať lenivosť a vyraziť. Jednoduchou aktivitou človek môže zlepšiť nielen vlastnú kondíciu a zdravie ale aj svet okolo seba. Skúsiť to môže každý, stačí sa len rozbehnúť. Alebo prísť na Sláviu na stredajšie tréningy.

OZ Bernohy

Ulož ako PDF
Napísal 14. októbra 2016 6:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.