reklama

V Trnave bude premiéra nonstop štafetového behu Bernohy: 24 hodín Le Slávia

Už o pár týždňov, 17. júna v Trnave, vypukne nevšedné bežecké podujatie. Občianske združenie Bernohy organizuje pod záštitou Petra Bročku, primátora mesta Trnava, v areáli Slávie charitatívny 24 hodinový štafetový beh Bernohy: 24 hodín Le Slávia. Je to vôbec po prvýkrát, kedy bude Trnava hostiť takýto typ behu.

„Našou ambíciou je vytvoriť na Slovensku podujatie s tradíciou, ktoré by prinieslo zábavu, ale aj bežecké vyžitie. Zároveň by sme radi pomohli ľuďom, ktorí v živote nemali toľko šťastia a sú odkázaní na pomoc iných,“ vysvetľuje Juraj Šintál, predseda občianskeho združenia Bernohy. Trnavskí bežci sa preto rozhodli venovať výťažok z podujatia občianskemu združeniu Zvonček pri Spojenej škole na Čajkovského ulici v Trnave, ktoré sa venuje viacnásobne postihnutým deťom zo znevýhodneného prostredia.

„Radi by sme motivovali skúsené bežecké tímy ale aj bežcov – začiatočníkov, aby prišli pomôcť aktivitou, ktorú majú radi a ktorá im ide – behom. Nezáleží na tom, koľko okruhov odbehnú, každý krok sa počíta. Zabehať si môžu prísť aj ľudia, ktorí chcú beh skúsiť, a zároveň pomôcť pre človeka tak prirodzenou aktivitou akou beh je,“ pokračuje J. Šintál.

Do 24 hodinovky sa môžu zapojiť tímy od 2 po 12 členov, ale aj jednotlivci. Bežať môžu 24 hodín non stop alebo s prestávkami. Pravidlá sú flexibilné, je len na členoch tímu, akým spôsobom sa rozhodnú bežať.

BERNOHY-24
Propozície a informácie nájdete na 24hodinleslavia.bernohy.sk

Podujatie bude atraktívne nielen pre pretekárov, ktorí budú mať možnosť otestovať, kde sú ich limity, ale aj pre divákov, ktorí na bežeckom okruhu uvidia svojich známych, či známe mená zo slovenskej bežeckej amatérskej komunity.

Pripravený bude aj sprievodný program pre deti aj dospelých. Cieľom občianskeho združenia je vytvoriť podporovanú súťaž, ktorej myšlienka nadobudne význam aj na celoslovenskej úrovni.

„Bernohy dokázali za krátky čas to, čo sa podarí málokomu. Motivovali desiatky ľudí k pravidelnému behu a svojho pôsobenia zorganizovali viaceré bežecké podujatia v meste. Som veľmi rád, že práve v Trnave vznikla takáto silná bežecká iniciatíva, ktorá získala ocenenie Bežecká komunita roka 2015. Rád podporím aktivity, v ktorých sa šport navyše spája s pomocou tým, ktorí to potrebujú,“ vysvetľuje Peter Bročka, primátor mesta Trnava, svoje rozhodnutie prebrať nad podujatím záštitu.

Ďalšie informácie o podujatí 24 hodín Le Slávia sa dozviete na webovej stránke podujatia 24hodinleslavia.bernohy.sk.

INFO:

Občianske združenie Bernohy vzniklo v roku 2014 vďaka bežeckým nadšencom, ktorí chceli rozbehať mesto v ktorom žijú. Za krátky čas sa im podarilo nielen rozbehnúť pravidelné intervalové tréningy na atletickej dráhe ŠK Slávia s početnou účasťou, ale aj zorganizovať dva vlastné behy.

Okrem toho členovia združenia dosahujú vlastné individuálne, či skupinové bežecké úspechy, pravidelne sa umiestňujú na popredných priečkach behov na asfalte, či v teréne.

Ulož ako PDF
Napísal 9. mája 2016 10:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.