reklama

Premiérového Behu Trnavskej 13 sa zúčastnilo 243 bežcov, vyhrali Záhorec a Komárňanská

V prvom ročníku Behu Trnavskej 13 zapísali organizátori rovnomenného festivalu na štarte v piatok trinásteho júna skvelých 243 štartujúcich.

Aby tých trinástiek nebolo málo, trať nového športového podujatia merala bez pár metrov 13 kilometrov. V ideálnom bežeckom počasí sa do boja s porciou kilometrov vydali nielen registrovaní bežci, ale aj desiatky hobíkov a amatérskych športovcov.

Zo športového areálu Slávie zaviedla trasa bežcov so zmiešaným povrchom až do Kamenného mlyna, okolo železničného depa a cez Park Janka Kráľa sa dlhý pelotón presunul aj historických uličiek Trnavy a dobiehal opäť na Slávii.

beh-2
Štart v areáli Slávie

Prvým víťazom premiéry Behu Trnavskej 13 sa stal Lukáš Záhorec, atlét trnavského AŠK Slávia.

Bežalo sa mi výborne, organizátorov chválim za navrhnutú trasu. Pred pretekmi som si trúfal na dobrý výsledok, no cieľom nebolo víťazstvo. Som spokojný,“ hodnotil krátko po dobehnutí do cieľa Lukáš.

Výborné pocity neskrýval ani tretí v poradí, rovnako slávista, Michal Puškár. „Skvelá trasa, veľmi zaujímavá a originálna. Klobúk dole pred organizátormi, výborne zvládli aj zabezpečenie. Bolo to výborné,“ komentoval.

Ženskú kategóriu ovládla Trnavčanka Romana Komárňanská, ktorá dobiehala v skvelej nálade a netajila, že sa počas behu stihla osviežiť aj v novej fontáne na pešej zóne.

Organizátorom z OZ Trnavská 13 pomáhali zvládnuť preteky skúsení atletickí rozhodcovia z AŠK Slávia Trnava, na trase sa pohybovalo 25 dobrovoľníkov, členov Cykloklubu Hrnčiarovce, ale aj policajtov z MsP a Policajného zboru SR.

Originálny nápad spestriť týmto spôsobom multižánrový festival približoval od návrhu k skutočnosti prípravný tím v zložení Miro Cíferský, Peter Osuský, Igor Holéczy a Rado Filo.

Takmer 250 bežcov na štarte je pre nás naozaj veľmi príjemným prekvapením. Som rád, že všetko dobre dopadlo, chcem poďakovať všetkým, ktorí nám pomáhali,“ povedal Peter Osuský.

Poduajtie sa páčilo aj šéfovi atletickej Slávie Vladimírovi Gubrickému. „Ako vidno, má zmysel robiť takéto akcie. Raz môže byť z tohto behu naozaj tradičné a veľké bežecké podujatie,“ myslí si.

S Gubrického slovami súhlasil aj viceprimátor Trnavy Bystrík Stanko. „Výborná akcia, na bežcoch je vidieť, že si beh užili. Určite budem, za to, aby mesto opäť podporilo organizátorov aj v budúcnosti,“ uviedol.

Najrýchlejší v cieli 1. ročníka Behu Trnavskej 13:
Muži: 1. Lukáš Záhorec (Slávia Trnava, 45:09 min), 2. Martin Vrábel (Piešťany, 45:20), 3. Michal Puškár (46:03)
Ženy: 1. Romana Komarňanská (obaja Slávia Trnava, 53:07 min), 2. Jana Kleskeňová (Nitra, 55:24), 3. Denisa Kušnierová (Slávia Trnava, 55:41).

Fotogaléria:
beh
beh-1
beh-3
beh-4
beh-5
beh-6
beh-7
beh-8

Ulož ako PDF
Napísal 14. júna 2014 8:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.