reklama

24 – hodinový nonstop beh Trnavský kolotoč sa bude točiť pre Iskierku

Bežci s trnavského občianskeho združenia BERNOHY organizujú 23. júna 2017 druhý ročník 24 hodinového behu s novým názvom Trnavský kolotoč.

Tentokrát pobežia na podporu viacnásobne postihnutých mladých ľudí z občianskeho združenia Iskierka. „Radi by sme každý rok podporili inú organizáciu z mesta Trnava alebo z blízkeho okolia,“ vysvetľuje Juraj Šintál, predseda OZ BERNOHY.

V minulom roku putoval výťažok z charitatívneho 24 hodinového behu na pomoc hendikepovaným deťom z nízkoprahového prostredia z OZ Zvonček. Časť z vyzbieranej sumy pomohla pri organizácii rehabilitačno-rekondičného pobytu detí v Tatranskej Lomnici, časť bude použitá na nákup mobilnej stoličky, ktorá pomôže učiteľom a asistentom pri práci s hendikepovanými deťmi.

„Tešíme sa, že tento rok pobežíme pre mladých ľudí z Iskierky. Verím, že vďaka vytrvalosti bežcov, ktorí sa na 24 hodinovku prihlásia sa nám podarí tieto decká a ich rodičov potešiť a pomôcť im,“ hovorí J. Šintál. „Zároveň by som chcel vyzvať každého kto váha s prihlásením alebo pochybuje o svojej kondícii, aby sa k nám pridal. V tomto prípade sa naozaj každý meter ráta, bežíme pre dobrú vec, so super partiou ľudí a ešte si pri tom užijeme kopec zábavy a prekonáme samých seba,“ dodáva.

Na Trnavský kolotoč môže „naskočiť“ ktokoľvek kto má chuť si zašportovať a pomôcť.

Prihlásiť sa môžu ultra jednotlivci, štafety, či „náhodní okoloidúci“, ktorí si odkrútia zopár kôl. Vítaní sú aj ľudia, ktorí chcú s behom začať no nevedia ako aj hobby bežci, ktorí sem môžu prísť nabehať ranné kilometre.

Prvé 24 – hodinové preteky pod taktovkou bežcov z OZ BERNOHY sa uskutočnili v júni 2016 ešte pod názvom 24hodín le Slávia.

„Nášmu pánovi primátorovi Petrovi Bročkovi sa však nepozdával tento názov a tak sme sa s ním stavili, že ak počas 24 hodín zabehne na vonkajšom okruhu na Slávii 100 km, názov zmeníme,“ vysvetľuje Juraj Šintál. Trnavskému primátorovi sa to naozaj podarilo a tak sa podujatie premenovalo na Trnavský kolotoč. Roztočiť ho môže každý, kto chce pomôcť, zabehať si, zlepšiť si kondíciu a spoznať svoje limity.

Viac informácií o podujatí Trnavský kolotoč nájdete v pozvánke na Facebooku.

Informácie o činnosti OZ Islierka nájdete TU.

Ulož ako PDF
Napísal 30. mája 2017 23:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.