reklama

Prvý trnavský Tesco Beh pre život prilákal na štart až 1238 ľudí

Až 1238 ľudí prebehlo Trnavou v rámci Tesco Behu pre život. Po Banskej Bystrici tak Trnavčania prebrali štafetu 8. ročníka. Najväčšie športovo-charitatívne podujatie svojho druhu na Slovensku si ľudia užili spolu s patrónmi – hercom Jurajom Hrčkom, atlétkou Michaelou Peškovou a kladivárom Liborom Charfreitagom. Pomohli tak vyzbierať sumu 4032 eur, ktorá vďaka spolupráci so Slovenským atletickým zväzom pomôže zrealizovať atletické tábory pre deti z detských domovov.

Trasa Tesco Behu pre život v Trnave predstavovala 4200 metrov. Kým niektorí účastníci celú trasu prebehli, iní 4,2 kilometra pre dobrú vec odkráčali so svojimi deťmi či domácimi miláčikmi. Po Banskej Bystrici a Trnave sa v najbližších dňoch pridajú mestá: Košice (23.5.), Trenčín (24.5.), Nitra (7.6.), Žilina (13.6.), Prešov (14.6.) a Bratislava (20.6.).

Výťažok zo štartovného a z finančných darov bude použitý na pomoc deťom z detských domovov. V spolupráci so Slovenským atletickým zväzom pre ne Nadácia Tesco pripraví profesionálne športovo-vzdelávacie tábory, kde okrem jedinečných zážitkov môžu pohybovo nadané deti získať možnosť ďalšieho výkonnostného rastu.

t-b2

Detské atletické tábory sú súčasťou spoločného projektu spoločnosti Tesco a Slovenského atletického zväzu s názvom Detská atletika.

Aj keď Tesco Beh pre život už v Banskej Bystrici a v Trnave prebehol, i naďalej môžu obyvatelia mesta prispieť na dobrú vec. Stačí zaslať ľubovoľný príspevok na účet Nadácie Tesco, vedený v Slovenskej sporiteľni, a.s., číslo účtu 06 352 306 78 / 0900. Stav zbierky, trasy behov a fotografie tak môžu ľudia sledovať na www.behprezivot.sk alebo na www.facebook.com/tescobehprezivot.

S počtom 1238 účastníkov bolo nedeľné podujaie zrejme najpočetnejším behom v histórii mesta.

„Okrem bežeckého podujatia si približne 200 najmenších vyskúšalo detské atletické ihirsko, na trati sa objavil aj primátor Peter Bročka. Akciu hodnotíme veľmi pozitívne. Účastníkom sa páčila trasa centrom mesta. A tí čo Trnavu nepoznali, tak naše mesto veľmi obľúbili,“ skonštatoval Marián Hammel z Atletického klubu Slávia Trnava, ktorý sa na podujatí organizačne podieľal.

Výsledky:

Muži: 1. Michal Puškár, 2. Lukáš Záhorec, 3. Marek Jankovič (všetci AK AŠK Slávia Trnava)

Ženy: 1. Michaela Pešková (AK AŠK Slávia Trnava), 2. Katarína Holická (ŠG Trnava), 3. Dominika Kovaříková (Trnava)

Detské atletické hry: 1. AK AŠK Slávia Trnava, 2. ZŠ J. Fándlyho, Sereď, 3. ZŠ Kornela Mahra, Trnava

Juniorský štafetový maratón: 1. ŠG J. Herdu, Trnava, 2. STU MTF, Trnava

INFO

Tesco Beh pre život je charitatívno športové podujatie pre bežcov aj nebežcov. Trať dlhú štyri kilometre môžu bežci prebehnúť alebo prejsť spolu s kočíkmi alebo zvieracími miláčikmi. Každý účastník dostane na štarte tričko a balíček od partnerov behu, v cieli medailu a občerstvenie. Za 7 rokov sa do Tesco Behu pre život zapojilo 71 099 ľudí. Beh sa dostal aj za hranice Slovenska, keď podujatie podporili aj slovenskí vojaci na misii v Afganistane. Celkovo sa vyzbieralo 387 500 Eur. Tie boli použité na kúpu šiestich unikátnych prístrojov na výskum rakoviny, ktoré v súčasnosti pomáhajú chorým.

tb-1

t-b3

t-b4

t-b5

t-b6

t-b7

Ulož ako PDF
Napísal 18. mája 2015 6:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.