reklama

Zimný beh zdravia odštartoval Trnavskú bežeckú trilógiu

Tridsiate druhé pokračovanie Zimného behu zdravia, ktorého dejiskom je tradične na Štefana športový areál trnavskej Slávie, spojilo priaznivcov bežeckého športu aj počas vianočných sviatkov.

„Preteky mali svoju premiéru v roku 1980, a odvtedy nemali ani raz prestávku. Začínajú na rovnakom mieste a v rovnakom čase už 32 rokov. Je to krásna tradícia a som rád, že vydržala toľké roky,“ vyznal sa jeden z organizátorov, aktívnych účastníkov a zároveň aj moderátor podujatia Jaroslav Lieskovský. Ako si zaspomínal, na premiérovom Zimnom behu zdravia v roku 1980 dobehol na treťom mieste. V tomto roku sa zúčastnil rámcového behu na 3,2 kilometra, a ešte stihol aj odkomentovať časť podujatia.

Rámcový beh na 3,2 kilometra odštartoval trnavský arcibiskup Róbert Bezák. Organizátori z AŠK Slávia napočítali 27 účastníkov. V mužskej kategórii bol najrýchlejší Michal Matys (AŠK Slávia) s časom 11:32 min, medzi ženami zvíťazila Petra Čavajdová, rovnako z domáceho oddielu, keď dobehla za 12:52 min.


Štart hlavného behu na 9,6 km

Arcibiskup Róbert Bezák „ozbrojený“ štartovacou pištoľou

Moderátor a pretekár v jednej osobe: Jarko Lieskovský

Arcibiskupovi Bezákovi a županovi Mikušovi venoval Janko Szabo (druhý sprava) pamätné medaily Trnavského olympijského klubu. Vpravo šéf Slávie Vladimír Gubrický

Viac ako 50 štartujúcich hlavného behu na 9,6 kilometra poslal výstrelom z pištole na trať župan Tibor Mikuš. Do cieľa dobehol prvý Ondrej Puškár z trnavskej Slávie za 31:20 min, striebornú priečku vybojoval člen Triatlon Teamu Trnava Andrej Orlický (32:06), bronzový stupienok získal Pavol Kovál z Piešťan (33:26).
Ženskú kategóriu vyhrala Veronika Kermietová (Triatlon Team Trnava) – 40:41, druhá dobehla Barbora Šaštínska zo Športového gymnázia J. Herdu – 41:00, tretie miesto získala Silvia Blahová (Triatlon Team) – 41:55 min.

Zimný beh zdravia je spolu s Trnavským novoročným behom a Trojkráľovou šestkou súčasťou Trnavskej bežeckej trilógie 2011/2012. Organizátori vyhodnotia celkových víťazov na základe súčtu umiestnení v každom z jednotlivých pretekov.

Trnavský novoročný beh odštartujú v nedeľu 1. januára o 14. hodine v areáli Slávie, Trojkráľová šestka je na programe 6. januára so štartom o 11. hodine.

Ulož ako PDF
Napísal 29. decembra 2011 10:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.