reklama

Centrum Trnavy bude žiť športom – okrem bežcov si prídu na svoje aj rodiny s deťmi

Tesco Beh pre život je charitatívne podujatie pre bežcov aj nebežcov, ktoré tento rok prebehne vo všetkých krajských mestách na Slovensku. V Trnave sa uskuoční po prvýkrát – v nedeľu 17. mája v nedeľu na Trojičnom námestí.

Trať dlhú štyri kilometre situovanú historickým centrom mesta môžu bežci prebehnúť alebo prejsť s kočíkmi či zvieracími miláčikmi. Každý účastník dostane na štarte tričko a balíček od partnerov behu, v cieli medailu a občerstvenie.

Hlavnou aktivitou je beh pre dospelých a pre deti všetkých vekových kategórií. Popri behu si môžu rodiny vybrať aj iné pestré športové aktivity. V rámci 8. ročníka pribudli dve disciplíny navyše: Juniorský štafetový maratón a Detské atletické hry. Tie zastrešuje Slovenský atletický zväz.

tesco-beh

Juniorský štafetový maratón je určený pre študentov a študentky stredných a vysokých škôl, ktoré si môžu zostaviť svoje maratónske štafety. Každá štafeta bude pozostávať z 10 bežcov z ktorých minimálne tri musia byť dievčatá.

Všetci členovia absolvujú trať dlhú 4,2 km a po sčítaní ich časov budú vyhodnotené a ocenené prvé tri štafety. Účastníci Juniorského štafetového maratónu neplatia štartovné a dostanú tričko, účastnícku medailu a diplom.

VIAC INFORMÁCIÍ:

Udalosť na Facebooku (link)
Webstránka Tesco beh pre život (link)

Detské atletické hry sú pripravené pre žiakov I. stupňa základných škôl. Súťažiť budú družstvá zložené zo štyroch dievčat a štyroch chlapcov, či už z jednej alebo viacerých základných škôl alebo športových klubov.

Pre deti sú pripravené súťažné disciplíny detskej atletiky: skok do diaľky z miesta štafetovou formou, štafetový beh v kombinácií šprint a beh cez prekážky a hod loptičkou na cieľ.

Všetky deti, ktoré sa prídu pozrieť na námestie, si budú môcť vyskúšať aj ďalšie doplnkové disciplíny ako napr. skok do výšky, vrh plastovou guľou, beh cez prekážkovú dráhu „Formula“ a mnohé ďalšie. Každé dieťa, ktoré sa zapojí do Detských atletických hier štartue bezplatne, dostane tričko, účastnícku medailu a diplom.

Víťazné družstvo postúpi do finále, ktoré sa uskutoční 20. júna v Bratislave. Víťaz finále atletických hier získa detskú atletickú súpravu pre svoju školu alebo športový klub.

Patrónmi Tesco behu pre život v Trnave sú úspešní atléti domáceho Atletického klubu AŠK Slávia Trnava Libor Charfreitag a Miška Pešková a herec Juraj Hrčka.

Príďte stráviť príjemný deň s rodinou a pobežte pre svoje zdravie. Výťažok z Tesco behu pre život bude použitý na prípravu športovo-vzdelávacích táborov pre deti z detských domovov.

Marián Hammel

tesco-behTT

Ulož ako PDF
Napísal 14. mája 2015 8:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.