reklama

Centrum Trnavy bude až do nedele žiť tradičným jarmokom

Tradičný trnavský jarmok je jedným z najvýznamnejších podujatí mesta Trnava a každoročne ho navštívia desaťtisíce návštevníkov. Aj tento rok sa môžu tešiť na obľúbené podujatie Stredovek pod hradbami, kde svoje bojové formácie predstavia stredovekí šermiari, rytieri a žoldnieri. Nebudú chýbať remeselné trhy, husacina, lokše, dobré víno aj burčiak z trnavského regiónu. Súčasťou jarmočného programu bude aj Rozlúčka s letom, kde vystúpia Adam Ďurica a kapely Para a Hudba z Marsu.

Počas štyroch dní, od 8. do 11. septembra, si návštevníci môžu pozrieť ukážky ľudových remesiel – práce šikovných rúk kováčov, drotárov, šúpoliarok, rezbárov či medovnikárov. Samozrejme, nebudú chýbať ani tradičné jarmočné špeciality – lokše, husacina, víno a burčiak. Pre deti aj dospelých mesto pripravilo kolotoče a hudobné vystúpenia až 29 interpretov na Trojičnom námestí.

Súčasťou Tradičného trnavského jarmoku bude už 7. ročník podujatia Stredovek pod hradbami, počas ktorého sa v sade Antona Bernoláka utáboria šermiari a rytieri so svojimi družinami.

Prostredníctvom dobovej kuchyne, remeselnej tvorby, šermiarskych vystúpení, ukážkami lukostreľby či jazdou na koni priblížia vôňu, chuť a atmosféru skutočného stredoveku. Témou tohtoročného podujatia budú Landsknechti – žoldnieri, ktorí tvorili armádnu pechotu v 15. a 16. storočí a na podujatí predvedú svoje bojové formácie. Nebude chýbať ani vôňa pušného prachu či tábory Vikingov, Templárov a jazdecký tábor.

jarmok_1
Ilustračné foto

Okrem dobových atrakcií bude súčasťou Tradičného trnavského jarmoku aj Rozlúčka s letom, počas ktorej sa v piatok večer v trnavskom amfiteátri predstavia Adam Ďurica a kapely Para a Hudba z Marsu.

Tradičný trnavský jarmok predstavuje návrat k tradícii miestnych trhov dôležitých pre život a rozvoj mesta.

Právo na ich usporadúvanie získalo mesto Trnava od samotného kráľa Bela IV., a tak tu postupne vzniklo až 8 jarmokov, z ktorých sa časom stali výročné trhy.

V tejto tradícii mesto pokračuje dodnes a počas tohtoročného Tradičného trnavského jarmoku očakáva približne 70 000 návštevníkov, pre ktorých bude pripravených 530 stánkov.

Novinkou bude kyvadlový jarmočný autobus, ktorý má zmierniť problémy s parkovaním. Z parkoviska pri nákupnom centre OBI bude počas soboty a nedele bezplatne premávať každých 20 minút ku Kostolu sv. Jakuba v centre mesta.

TS Trnava Tourism

Ulož ako PDF
Napísal 8. septembra 2016 7:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.