reklama

V Trnave sneží viac ako 24 hodín. Kalamita sa nekoná

V nedeľu 17. januára sa do regiónu Trnavy a západného Slovenska vrátila pravá zima so snežením. Prvé snehové vločky sa začali sypať po ôsmej hodine večer. Snežiť neprestalo ani po 24 hodinách, kedy vznikal tento článok. Napriek celodenným zrážkam však napadlo len asi 15 centimetrov snehu pri teplotách okolo nuly.

Ale ako sa zdá, pre mnohých ľudí dnešného veku môže byť aj ledva ponad členky siahajúca vrstva mokrého snehu hotovou katastrofou. Médiá informovali o „návaloch“ snehu v Bratislave (podľa SHMÚ pribudlo od nedeľňajšej noci do pondelňajšieho popopudnia 8-12 cm), rádiá sa predbiehali v informovaní o skrížených kamiónoch a neprejazdných úsekoch (Senec – Bratislava na diaľnici D1, Nitra – Trnava a Sereď – Nitra na R1, kopec Biela Hora v smere Trstín – Senica, atď.). Ako málo dnes stačí k prírodnej katastrofe…

Hlavné cestné ťahy na území mesta Trnava boli napriek neustávajúcemu – hoci skôr drobnému sneženiu – väčšinou mokré. Na krajniciach či medzi jazdnými pruhmi sa vytárala kašovitá vrstva snehu. Ujazdený sneh trápil vodičov skôr len v bočných uličkách, na sídliskách, parkoviskách a menej frekventovaných úsekoch.

Mesto Trnava vyslalo prostredníctvom partnerských organizácií A.S.A. Trnava a TT – Komfort do boja so snehom celkom 16 mechanizmov, dvanásť pracovníkov priebežne čistilo chodníky a autobusové zastávky. Mesto má vo svojej správe viac ako 240 km komunikácií a bezmála 120 – tisíc metrov štvorcových parkovísk.

Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja vyslala do akcie 120 strojov. Pod patronátom má 1 857 kilometrov ciest, z toho 268 kilometrov ciest I. triedy, 531 kilometrov ciest II. triedy a 1 058 kilometrov ciest III. triedy.

Podľa vyjadrení zainteresovaných ľudia a stroje budú v pracovnom vyťažení až dokiaľ si to vyžiada aktuálny stav počasia.

Meteorológovia upozorňujú, že v nočných hodinách sa na mokrých cestách vplyvom mrazu môže tvoriť poľadovica.

© poko.sk

Ulož ako PDF
Napísal 18. januára 2010 22:15. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.