reklama

Na hrade Červený kameň budú bojovať o slávu rytieri a žoldnieri z celej Európy

Hrad Červený Kameň sa po dlhých storočiach stane centrom rytierskeho zápolenia na koňoch.

Rytieri z viacerých kútov Európy sa stretnú 18. – 19. mája 2013 na veľkom hrade v Malých Karpatoch, aby si vydobyli slávu a uznanie všetkých prítomných.

Rotenstein: Historický festival je podujatie, na ktorom sa návštevníkom predvedú rytieri na koňoch a Hrad Červený Kameň po prvý krát ožije veľkolepými dvojdňovými rytierskymi slávnosťami s celou svojou krásou a noblesou.

Ide o festival s novou koncepciou, ktorá nemá na slovenskej scéne žiadnu alternatívu.

Historický festival má za cieľ priblížiť širokej verejnosti rytierstvo dávnych čias. Časovo kladie dôraz na obdobie stredoveku a priestorovo sa zameriava na územie celej Európy.

festival-stredovekeho-zivota

Ilustračné foto

Tentokrát však pôjde o priblíženie vtedajšej vojenskej elity – rytierstva. Rytieri nesúperili len na bojovom poli, ale tiež v turnajových súbojoch. A práve takýto veľkolepý turnaj organizátori pripravujú.

Návštevníci si sami zvolia svojho favorita, budú si môcť pripraviť transparenty na jeho podporu. Turnaj ľudí vtiahne priamo do diania. Návštevník bude mať okrem toho možnosť empiricky spoznať zbrane a zbroj z tohto obdobia, každodenný život a kultúru, na vlastné oči vidieť bojové techniky, či už v jednotlivých vystúpeniach alebo priamo v bitke bez pravidiel. Tam bude mať možnosť sledovať aj taktiku, ktorú využívali stredovekí vojvodcovia. Na všetkých čaká tiež remeselný jarmok, množstvo detských atrakcií, či workshopový stánok, kde bude možnosť otvorenej diskusie so slovenskými historikmi na tému rytierstva,“ priblížil člen organizačného štábu Michal Kováčik z Kompánie trnavských žoldnierov.

Šľachetných rytierov, ich družiny a najlepších žoldnierov z okolitých kráľovstiev a kniežatstiev naverbovali na hrad Červený kameň skupina historického šermu Kompánia trnavských žoldnierov a agentúra HECTOR.

Ďalšie informácie nájdete na:
www.historickyfestival.sk
www.kompania.sk
www.hradcervenykamen.sk

Názov podujatia: Rotenstein: Historický festival
Miesto konania: SNM – Múzeum Červený Kameň, Hrad Červený Kameň
Termín: 18. máj – 19. máj 2013

Plagát:
plagat-rot

Ulož ako PDF
Napísal 18. apríla 2013 9:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Tip na výlet. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na hrade Červený kameň budú bojovať o slávu rytieri a žoldnieri z celej Európy”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.