reklama

Víkend na hrade Červený kameň bude v znamení dobýjania, súbojov, aj nevšedného cateringu

Najbližší víkend na hrade Červený kameň sa bude niesť v duchu obliehania žoldnierskymi vojskami grófov Juraja a Wolfganga zo Svätého Jura a Pezinka.

Nebudú chýbať žoldnierske oddiely s tábormi, obliehacie stroje, dobýjanie hradieb, zabávači, kaukliari, šermiarske duely či nevšedný catering pre mlsné jazýčky.

Podujatie Festival stredovekého života je alternatívou pre celú rodinu. Na svoje si prídu malí aj veľkí. Pre každého sa v sobotu 27. a v nedeľu 28. júla 2013 nájde na Červenom Kameni množstvo podnetov a zaujímavostí.

Nosnou myšlienkou podujatia sú spory medzi členmi rodiny svätojurských a pezinských grófov, ktorí vlastnili hrad na prelome 15. a 16. storočia. Rodinné zvady sa rozhodnú príbuzní riešiť útokom na hrad Červený Kameň,“ informujú organizátori podujatia z Kompánie trnavských žoldnierov a agentúry Hector.

festival-stredovekeho-zivota-4
Festival stredovekého života každoročne priláka množstvo návštevníkov

Festival ponúkne nielen veľkolepé bitky pod múrmi starobylého hradu, ale tiež mnoho ďalších zaujímavostí. Žoldnieri, ktorých organizátori naverbovali vo viacerých krajinách strednej Európy, prídu v plnej zbroji hájiť záujmy svojho pána.

Okrem veľkolepého útoku na hrad Červený Kameň, žoldnierskych táborov popretkávaných drsnými príbehmi mužov, pre ktorých sú česť a vznešenosť cudzie, bude pripravené aj množstvo atrakcií pre malých aj veľkých. Za zmienku stojí stredoveký ‚paintball‘ či obľúbené jednorožce Krivko a Rovník. Festival stredovekého života myslí na každého člena rodiny. Okrem atrakcií, hier a šermiarskych vystúpení máme pre starších návštevníkov v talóne mnohé zaujímavé a poučné aktivity a pre tých najstarších oddychové zóny, z ktorých budú mať návštevníci mať celý festival ako na dlani,“ dopĺňajú organizátori.

K tomu sa priratúva tržnica s čisto originálnymi remeselnými výrobkami, neustále prebiehajúci program plný šermiarskych, kaskadérskych, tanečných a hudobných čísiel a mnohé iné zaujímavosti, ktoré zažijete iba na Festivale stredovekého života.

Najlepších žoldnierov z okolitých kráľovstiev a kniežatstiev naverbovali skupina historického šermu Kompánia trnavských žoldnierov a agentúra HECTOR.

Viac informácií nájdete aj na www.historickyfestival.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 25. júla 2013 10:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.