reklama

Na Červený kameň potiahne armáda žoldnierov. Blíži sa Festival stredovekého života

Počas posledného júlového víkendu sa veľký hrad v Malých Karpatoch „ponorí“ do prelomu obdobia stredoveku a renesancie. K jeho bránam pritiahne početná armáda žoldnierov nielen nášho kráľovstva, ale tiež z Moravy a Čiech, aby sa pokúsila zdolať jeho hradby.

Festival stredovekého života je alternatívou pre celú rodinu. Na svoje si prídu malí aj veľkí. Pre každého sa v priebehu 27. a 28. júla 2013 nájde na Červenom Kameni množstvo podnetov a zaujímavostí.

Nosnou myšlienkou podujatia sú spory medzi členmi rodiny svätojurských a pezinských grófov, ktorí vlastnili hrad na prelome 15. a 16. storočia. Rodinné zvady sa rozhodnú príbuzní riešiť útokom na hrad Červený Kameň,“ informujú organizátori podujatia z Kompánie trnavských žoldnierov a agentúry Hector.

festival-stredovek-2
Na lúke pod hradom sa odohrá množstvo súbojov na život a na smrť

Festival ponúkne nielen veľkolepé bitky pod múrmi starobylého hradu, ale tiež mnoho ďalších zaujímavostí. Žoldnieri, ktorých organizátori naverbovali vo viacerých krajinách strednej Európy, prídu v plnej zbroji hájiť záujmy svojho pána. A ako to celé dopadne? To uvidíte na vlastné oči v posledný júlový víkend.

Okrem veľkolepého útoku na hrad Červený Kameň, žoldnierskych táborov popretkávaných drsnými príbehmi mužov, pre ktorých sú česť a vznešenosť cudzie, bude pripravené aj množstvo atrakcií pre malých aj veľkých. Za zmienku stojí stredoveký ‚paintball‘ či obľúbené jednorožce Krivko a Rovník. Festival stredovekého života myslí na každého člena rodiny. Okrem atrakcií, hier a šermiarskych vystúpení máme pre starších návštevníkov v talóne mnohé zaujímavé a poučné aktivity a pre tých najstarších oddychové zóny, z ktorých budú mať návštevníci mať celý festival ako na dlani,“ dopĺňajú organizátori.

festival-stredovek-1
Festival stredovekého života každoročne priláka množstvo návštevníkov

K tomu sa priratúva tržnica s čisto originálnymi remeselnými výrobkami, neustále prebiehajúci program plný šermiarskych, kaskadérskych, tanečných a hudobných čísiel a mnohé iné zaujímavosti, ktoré zažijete iba na Festivale stredovekého života.

Novinkou pre mamičky s malými deťmi bude okrem detského kútika aj prebaľovací pult taktiež v stredovekom štýle.

Nechajte sa pohltiť stredovekom a časmi, kedy slová ako česť a odvaha začali po celej Európe striedať dym pušného prachu a bezočivosť nájomných žoldnierov.

Najlepších žoldnierov z okolitých kráľovstiev a kniežatstiev naverbovali skupina historického šermu Kompánia trnavských žoldnierov a agentúra HECTOR.

Viac informácií nájdete aj na www.historickyfestival.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 10. júla 2013 10:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.