reklama

Na Červenom Kameni bude dvojdňový Festival stredovekého života

Bohatý dvojdňový program v podobe ukážok šermiarskych vystúpení, historické tábory, vybavenie, remeslá a dobová kuchyňa, kde sa varia dobové jedlá podľa dochovaných receptov, a to všetko s veľkolepým zakončením v podobe pyro show.

Pre najmenších sú pripravené najrôznejšie atrakcie a spolu s rodičmi si budú môcť vyskúšať streľbu z historických lukov, hod sekerami, kopijami, presekávanie ostrými zbraňami, či jazdu na koni.

To všetko čaká návštevníkov Festivalu stredovekého života na hrade Červený kameň počas víkendu 28. a 29. júla.

Podujatie organizuje skupina historického šermu Kompánia trnavských žoldnierov v spolupráci so Slovenským národným múzeom – Múzeum Červený Kameň. Už zo samotného názvu je zrejmé, že pôjde o festival, ktorý dokumentuje a približuje každodenný život ľudí v minulosti – s tématickým zameraním na stredovekú Európu.

Kompletný program festivalu nájdete na tejto stránke.

Plagát:

Ulož ako PDF
Napísal 18. júla 2012 8:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.