reklama

Trnavská kompánia pripravila atraktívny Festival stredovekého života

Stredoveké mestečko, so všetkým čo k nemu patrí, vyrástlo počas minulého víkendu na lúke pod hradom Červený kameň.

Stany a obydlia si tu postavili nadšení milovníci histórie a života v stredoveku, aby počas dvoch dní priblížili tisíckam návštevníkom život spred niekoľkých storočí.

Festival stredovekého života zorganizovala skupina historického šermu Kompánia trnavských žoldnierov v spolupráci so Slovenským národným múzeom – Múzeum Červený Kameň. Návštevníci sa zoznámili s historickými tábormi, vybavením, remeslami a kuchyňou, v ktorej sa varili dobové jedlá podľa dochovaných receptov.

Svištiace šípy, ohromujúci rachot pušiek, alebo aj rinčanie mečov. Aréna pod hradom poskytla priestor pre atraktívne ukážky stredovekých bojov

V bohatom sprievodnom programe sa uskutočnili šermiarske súboje, koncerty, vystúpenia dobových tanečníkov, ukážky palných zbraní, lukostreľba či jazdy na koni. Súčasťou festivalu bol aj jarmok situovaný v podhradí Červeného kameňa.

Fotogaléria:

Ulož ako PDF
Napísal 9. augusta 2011 8:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.