reklama

Vyzdobené interiéry, tradície aj veľkonočné trhy budú na Červenom Kameni oslavou jari

Slovenské národné múzeum – Múzeum Červený Kameň už tretím ročníkom priblíži návštevníkom atmosféru jarných slávností, v priebehu ktorých sa ľudové tradície prelínajú spolu s tými kresťanskými.

Počas veľkonočných sviatkov môžu návštevníci obdivovať sviatočne vyzdobené hradné interiéry, zoznámia sa s viac, či menej známymi zvykmi, tradíciami a jedlami typickými práve pre toto obdobie. Samozrejme nebudú chýbať ani charakteristické symboly jari a veľkonočných sviatkov – kraslice, morena, letečko či tŕňová koruna.

Súčasťou podujatia budú aj stredoveké veľkonočné trhy, ktoré SNM-Múzeum Červený Kameň organizuje v spolupráci s občianskym združením Schatmansdorf v hradnej lisovni, priamo na nádvorí hradu.

cerveny_k-jarne

Ilustračné foto

Spestrením Jarných slávností bude aj veľká jarná súťaž, v ktorej budú mať návštevníci možnosť vyhrať 40 jednodňových voľných vstupeniek na Rotenstein: Rytiersky turnaj na koňoch, ktorý sa bude odohrávať na hrade Červený Kameň 30. a 31. mája 2015.

Vstupenky do súťaže venuje agentúra Hector.

Príďte osláviť príchod jari v dňoch 3. – 6. apríla 2015 na Červený Kameň. Vstupy na prehliadku začínajú každú celú hodinu od 9.00 do 16.00 hod.

Vstupné na podujatie:
Dospelí – 7.00 €
• zľava 20 % – klienti poštovej banky 5.60 €
• zľava 50 % – držitelia kariet EURO 26, ISIC, ITIC 3.50 €
• zľava 40 % – seniori nad 62 rokov, preukaz ZŤP 4.20 €
Mládež 6 – 18 rokov – 3.50 €
Deti 3 – 6 rokov – 1.00 €
Deti do 3 rokov zdarma
Rodinné vstupné (2 osoby nad 18 rokov a 2 osoby do 18 rokov) – 15.00 €

Ulož ako PDF
Napísal 26. marca 2015 9:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.