reklama

Predstavenie Felčiarky na Červenom Kameni priblíži čarodejnícke procesy v období baroka

SNM- Múzeum Červený Kameň v spolupráci s divadlom Tropos pozýva v sobotu 30. júla 2022 na divadelné predstavenie FELČIARKA – svet za bylinkami.

Predstavenie sa za večer odohrá trikrát, začiatok predstavenia je o 18:00, 19:30 a 21:00 hod.

Divadelná hra priblíži divákom historickú dobu 17. storočia. Témou divadelnej hry sú čarodejnícke procesy, ktoré neblaho preslávili obdobie baroka.


FOTO: SNM- Múzeum Červený Kameň

Väčšinu obžalovaných predstavovali ženy vyhnané na okraj spoločnosti ako liečiteľky, bylinkárky, pôrodné baby, či dobovým jazykom, felčiarky. Stačil okamih, v ktorom sa stretol dostatok vypočítavosti, závisti či hnevu a zo ženy poskytujúcej pomoc sa ľahko stal symbol hriechu a strachu spoločnosti.

Divadlo Tropos priblíži divákom túto tému prostredníctvom divadelného predstavenia hraného netradičnou formou spojením činohry, tieňohry a hudby.

Divadelné predstavenie sa bude odohrávať v pivničných priestoroch hradu.

Vstupenky si môžete rezervovať e -mailom na adrese: objednavkymck@snm.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 25. júla 2022 6:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.