reklama

Predstavenie Felčiarky na Červenom Kameni priblíži čarodejnícke procesy v období baroka

SNM- Múzeum Červený Kameň v spolupráci s divadlom Tropos pozýva v sobotu 30. júla 2022 na divadelné predstavenie FELČIARKA – svet za bylinkami.

Predstavenie sa za večer odohrá trikrát, začiatok predstavenia je o 18:00, 19:30 a 21:00 hod.

Divadelná hra priblíži divákom historickú dobu 17. storočia. Témou divadelnej hry sú čarodejnícke procesy, ktoré neblaho preslávili obdobie baroka.


FOTO: SNM- Múzeum Červený Kameň

Väčšinu obžalovaných predstavovali ženy vyhnané na okraj spoločnosti ako liečiteľky, bylinkárky, pôrodné baby, či dobovým jazykom, felčiarky. Stačil okamih, v ktorom sa stretol dostatok vypočítavosti, závisti či hnevu a zo ženy poskytujúcej pomoc sa ľahko stal symbol hriechu a strachu spoločnosti.

Divadlo Tropos priblíži divákom túto tému prostredníctvom divadelného predstavenia hraného netradičnou formou spojením činohry, tieňohry a hudby.

Divadelné predstavenie sa bude odohrávať v pivničných priestoroch hradu.

Vstupenky si môžete rezervovať e -mailom na adrese: objednavkymck@snm.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 25. júla 2022 6:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.