reklama

Víkend na Červenom kameni bude v znamení veľkolepých súbojov rytierov na koňoch

Hrad Červený Kameň sa po dlhých storočiach opäť stane centrom rytierskeho zápolenia na koňoch. Rytieri z viacerých kútov Európy sa stretnú už počas tohto víkendu v sobotu 17. a v nedeľu 18. mája 2014 na veľkom hrade v Malých Karpatoch, aby si vydobyli slávu a uznanie tisícov divákov.

Rotenstein je jedinečný a najväčší historický festival na Slovensku. Ide o jediný historický festival, ktorý svojím návštevníkom nielen prezentuje históriu našich predkov, ale umožňuje im aj stať sa súčasťou veľkolepého rytierskeho turnaja na koňoch.

Nikde inde na Slovensku neuvidíte na jednom mieste toľko rytierov a koní. Len na Rotensteine môžete osobne vstúpiť do PRÍBEHU RYTIERA.

festival-stredovek-1
Armády rozložia svoje stany na lúke pod hradom Červený kameň

Tentokrát budú návštevníci sledovať osudy mladého rytiera, ktorý sa po smrti svojho otca dostane do učenia k svojmu majstrovi. Budeme ho sprevádzať pri výcviku, vo vojnách, pri dvorských zábavách, či na poľovačkách, aby sme nakoniec zistili, či sa mu podarí poraziť otcovho vraha vo veľkolepom rytierskom turnaji na koňoch.

V minulosti bol rytiersky turnaj považovaný za veľmi dôležitú a prestížnu udalosť a k zápoleniu patrili aj mnohé iné aktivity, atrakcie a možnosti. Ľudia sa na turnaj schádzali zo širokého okolia, aby boli súčasťou tejto zmesi impulzov, chutí a vôní. Preto sme pre návštevníkov festivalu pripravili rad atrakcií a aktivít, prostredníctvom ktorých ich stredovek jednoducho pohltí,“ poznamenal PR manažér festivalu Rotenstein Michal Kováčik.

Organizátori z trnavskej agentúry Hector povolali tých najlepších rytierov, trubadúrov, žoldnierov, muzikantov, kuchárov, kaukliarov a remeselníkov, ktorí spoločne s fantáziou prítomných davov dokážu nemožné a aspoň na krátky čas ich prenesú do dôb dávno minulých.

Otcovia budú môcť obdivovať akciu a turnajové zápolenie, matky ochutnávať dávno zabudnuté recepty alebo obdivovať nádherné róby dvorných dám.

festival-stredovek-2
Na lúke pod hradom sa odohrá množstvo súbojov na život a na smrť

Nezabudli sme ani na najmenších, pre ktorých je pripravené obrovské množstvo atrakcií, kde sa môžu zabávať pod dozorom našich animátorov, kým rodičia budú nasávať atmosféru festivalu plnými dúškami. Na každého čaká nepreberné množstvo podnetov, stačí sa len porozhliadnuť a vybrať sa za svojím záujmom,“ doplnil Kováčik.

A čo by to bol za turnaj, ak by na vás nečakalo aj nové prekvapenie? O čo ide, to sa dozviete na festivale Rotenstein 17. – 18. mája 2014 na hrade Červený Kameň.

Nechajte sa vtiahnuť stredovekom a sledujte na vlastné oči príbeh rytiera. Šľachetných rytierov, ich družiny a najlepších žoldnierov z okolitých kráľovstiev a kniežatstiev pre Vás naverbovala agentúra HECTOR.

Ďalšie informácie nájdete aj na www.historickyfestival.sk.

Plagát:
rotenstien_2014

Ulož ako PDF
Napísal 15. mája 2014 10:22. Článok je zaradený do rubriky: Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.