reklama

Pre milovníkov vína: degustácia súťažnej výstavy Víno Tirnavia potrvá dva dni

Víťazi 11. ročníka súťažnej výstavy Víno Tirnavia sú známi už niekoľko dní.

V priestoroch Mestskej športovej haly si vo štvrtok 18. apríla prevzali najúspešnejší producenti vína ocenenia a medaily.

Tituly šampióna boli udelené v šiestich kategóriách. Husársky kúsok sa podaril trnavskej spoločnosti Víno Mrva & Stanko, vďaka ktorej až štyria zo šiestich šampiónov zostávajú v Trnave.

vino-tirnavia-2013-1
vino-tirnavia-2013-2
Prítomných hostí privítali na slávnostnom vyhodnotení R. Müller spolu s Klárou Ondrušovou z trnavskej radnice

Hodnotiace komisie udelili celkovo 139 medailí. Strieborných ocenení bolo 112, zlatých 24 a po prvýkrát v histórii súťaže boli udelené aj tri veľké zlaté medaile. Zhodou okolností všetky získali červené vína, aj keď jedno z nich bolo v kategórii sladkých vín.

Priebeh degustácie vín bol na vynikajúcej úrovni. Víno Tirnavia dnes dosahuje úroveň medzinárodných výstav. Súťažné vína hodnotilo desať komisií a môžem konštatovať, že zúčastnené vína boli nádherné,“ uviedol v príhovore slávnostného vyhodnotenia výstavy odborný garant, enológ Róbert Müller.

vino-tirnavia-2013-5
Peter Stanko mladší preberá z rúk primátora Vladimíra Butka štyri tituly šampióna

Na odbornej degustácii jedenásteho ročníka súťaže Víno Tirnavia sa zišlo viac ako 50 renomovaných degustátorov z celého Slovenska.

Posudzovali 433 prihlásených vín od 93 vinárstiev zo Slovenska a zo susednej Moravy.

Verejná degustácia súťažných vín sa uskutoční v piatok 19. a sobotu 20. apríla v Mestskej športovej hale.

Laická verejnosť môže degustovať stovky prezentovaných vín vo vkusne upravených priestoroch športovej haly v piatok od 13. do 22. hodiny, v sobotu od 12. až do 22. hodiny.

Milovníci vína si môžu zakúpiť degustačné poháriky, katalóg vystavovaných vín a groše, prostredníctvom ktorých budú ochutnávať jednotlivé vzorky.

Ďalšie fotografie:
vino-tirnavia-2013-3
vino-tirnavia-2013-4
vino-tirnavia-2013-6
vino-tirnavia-2013-7

Ulož ako PDF
Napísal 18. apríla 2013 15:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.