reklama

Štyria zo šiestich šampiónov súťaže Víno Tirnavia zostávajú v Trnave

Na odbornej degustácii jedenásteho ročníka súťaže Víno Tirnavia sa zišlo viac ako 50 renomovaných degustátorov z celého Slovenska, aby posúdili 433 prihlásených vín od 93 vinárstiev zo Slovenska a zo susednej Moravy.

Verejná degustácia súťažných vín sa uskutoční 19. a 20. apríla v Mestskej športovej hale.

Tituly šampióna boli udelené v šiestich kategóriách. Husársky kúsok sa podaril trnavskej spoločnosti Víno Mrva & Stanko, vďaka ktorej až štyria zo šiestich šampiónov zostávajú v Trnave.

vino_tirnavia-2
Verejná degustácia súťaže sa uskutoční počas dvoch dní 19. a 20. apríla

Hodnotiace komisie udelili celkovo 139 medailí. Strieborných ocenení bolo 112, zlatých 24 a po prvýkrát v histórii súťaže boli udelené aj tri veľké zlaté medaile. Zhodou okolností všetky získali červené vína, aj keď jedno z nich bolo v kategórii sladkých vín.

Najpočetnejšie zastúpenie medzi vínami mali biele suché vína, ktorých bolo 167. Na druhom mieste sa umiestnili červené vína v počte 118 vzoriek. Pomyselné tretia priečka patrí bielym polosuchým a polosladkým vínam.

Víno Tirnavia sa po 10 rokoch svojej existencie stáva jednou z najprestížnejších slovenských súťaží. V tomto roku ako prvá slovenská nominačná súťaž pristúpila k zavedeniu dekantácie vybraných vín, čo opäť zvýšilo celkovú úroveň súťaže.

Návštevníci degustácie pre verejnosť sa o tom budú môcť presvedčiť 19. a 20. apríla v Mestskej športovej hale.

Tlačová správa mesta Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 8. apríla 2013 8:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.