reklama

Prestížna výstava Víno Tirnavia pozýva verejnosť na víkendovú degustáciu na Hlavnej ulici a nádvorí radnice

Trnava v roku 780. výročia slobodného kráľovského mesta opäť úspešne nadväzuje na slávne tradície vinárstva a vinohradníctva, ktoré sa významne podieľali na jej prosperite a rozvoji. Mestská samospráva v uplynulých dňoch hostila renomovaných európskych hodnotiteľov vín na 16. ročníku prestížnej medzinárodnej súťaže Víno Tirnavia.

Verejná degustácia súťažných vín sa už po druhý raz uskutoční priamo v historickom centre mesta na Hlavnej ulici a radničnom nádvorí na jarnom festivale Víno Tirnavia v piatok 18. a v sobotu 19. mája 2018 od 14.30 do 23.00 h.

Novinkou tohto ročníka je možnosť kúpiť si vína vo fľašiach priamo od výrobcov či absolvovať malé školenie správneho ochutnávania vín – tzv. malé degustačné minimum.

„Návštevníci sa môžu tešiť na vína, ktoré boli hodnotené podľa najnáročnejších kritérií. V porovnaní s inými súťažami, kde na zlatú medailu stačí 88 bodov a na striebornú medailu 84 bodov, na zlatú medailu Víno Tirnavia musí víno získať minimálne 90 bodov a na striebornú 85 bodov,“ informuje trnavská radnica v tlačovej správe.

Ilustračné foto

„Výstava vín Víno Tirnavia sa jednoznačne radí medzi najprestížnejšie výstavy na Slovensku, či už vysokou organizačnou úrovňou, alebo spôsobom podávania degustovaných vín, napríklad stálou kontrolou ich teploty a dekantáciou. To sú aspekty, ktoré napomáhajú k čo najobjektívnejšiemu hodnoteniu vína. Z roka na rok sa zvyšuje aj úroveň vystavovaných vín. Najmä vína ročníka 2017 v plnej kráse odhalili svoje kvality. Návštevníci sa môžu tešiť na biele či ružové vína, v neposlednom rade aj na vyzreté červené vína starších ročníkov. Som presvedčený, že každý si tu nájde víno, ktoré ho osloví,“ povedal prestížny trnavský vinár a člen odbornej poroty Vladimír Mrva.

Hoci sa oficiálne vyhlásenie výsledkov súťaže uskutoční až na festivale, už teraz môžeme prezradiť, že hodnotenie nad 85 bodov dosiahlo viac ako 50 percent súťažných vín a jeden titul šampióna súťaže zostáva v Trnave.

Dovedna boli udelené tri veľké zlaté medaily, 37 zlatých medailí a 111 strieborných medailí.

Mesto Trnava ako organizátor podujatia pozýva milovníkov vína vychutnať si čírosť, farbu, iskru, vôňu a chuť tých najlepších vín v jedinečnej atmosfére historickej Trnavy.

Ulož ako PDF
Napísal 15. mája 2018 8:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.