reklama

Na nádvorí radnice môžu „vínomilci“ ochutnávať z 250 kvalitných vzoriek medzinárodnej súťaže Víno Tirnavia

Mesto Trnava pozýva ochutnať špičkové medailové vína ocenené prestížnou porotou súťaže Víno Tirnavia. Verejná prezentácia a degustácia vín spojená s kultúrnym programom sa uskutoční 31. augusta a 1. septembra 2022 na nádvorí radnice.

Zážitok z ochutnávky špičkových vín doplní sprievodný program na Hlavnej ulici. Vystúpia Funny Fellows, Moon Trio a Kuštárovci.

Medzinárodná súťažná výstava vín Víno Tirnavia je najväčším vinárskym sviatkom v Trnave. Je považovaná za najprísnejšiu slovenskú vinársku súťaž, ktorá sa stala lídrom v oblasti zavádzania nových moderných prvkov do hodnotiaceho systému.

Ilustračné foto: Patrik Pokorný / trnava-live.sk

Ako pripomína mestská samospráva, okrem zvyšovania úrovne odbornej časti súťaže Víno Tirnavia sa organizátori snažia pozdvihnúť aj úroveň verejnej degustácie. „Prezentácia vín verejnosti a možnosť ochutnať z tých, ktoré predstavujú to najlepšie, čo sa v danom roku na Slovensku urodilo, je pre milovníkov vína isto najdôležitejšou časťou celého podujatia,“ konštatuje Mesto Trnava.

„Tesne nadpolovičné zastúpenie mali vína nadpriemerného ročníka 2021, ktoré vynikajú šťavnatosťou, podmanivou ovocnosťou a sviežosťou. Pozitívom je však aj druhá polovica, ktorá je tvorená ročníkmi od 2016 do 2020. Predovšetkým červeným vínam zrenie pristane,“ poznamenal o vínach prezentovaných na aktuálnom ročníku festivalu jeho hlavný organizátor a predseda hodnotiacich komisií Tibor Vittek.

Návštevníci festivalu si budú môcť vybrať spomedzi 250 vín, ktoré prešli náročným posúdením hodnotiacich komisií.

„Počet súťažných vín je nižší ako v ročníkoch pred pandémiou, no tento model sa nám osvedčil. Úbytok na kvantite prispel k celkovo vyššej kvalite prihlasovaných vín. Vinári jednoducho prihlásili to najlepšie, čo majú. Aj preto sa naozaj oplatí prísť a posúdiť to osobne,“ uviedla organizátorka podujatia z referátu marketingu a propagácie mestského úradu Klára Ondrušová.

Porotcovia v roku 2022 udelili ocenenie šampióna až 10 vínam, pričom veľká zlatá medaila bola udelená 9 vínam, na zlatú medailu dosiahlo 44 vín.

Podmienky na udelenie striebornej medaily splnilo 133 vín, aj keď z dôvodu limitácie striebro mohlo získať iba najlepších 30 z nich.

Ulož ako PDF
Napísal 23. augusta 2022 13:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.