reklama

Víno Tirnavia 2016: Bohatú kolekciu vín bude počas dvoch dní ochutnávať aj verejnosť

Príďte a ochutnajte niekoľko stoviek vín, medzi ktorými nebudú chýbať tie najlepšie ocenené titulom šampióna, veľkými zlatými medailami a zlatými medailami. O tom, či porota zložená z uznávaných slovenských a zahraničných hodnotiteľov rozhodla dobre, sa budete môcť presvedčiť na verejnej ochutnávke v piatok 6. a v sobotu 7. mája od 15.00 do 23.00 hodiny v Mestskej športovej hale na Rybníkovej ulici v Trnave.

Milovníci vína sa môžu tešiť na prezentáciu, kde budú mať príležitosť ochutnať viac ako päť stoviek vín, ktoré predstavujú to najlepšie, čo sa nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí urodilo.

Môžu tak degustovať biele či ružové vína ročníka 2015 s očarujúcou vyzretou ovocnou arómou, ktoré sú plné slnka a príjemne svieže alebo prémiové červené vína, ktoré vyzrievali v pivniciach aj niekoľko rokov.

Sortiment vín dopĺňajú šumivé, cibébové, slamové či ľadové vína. Novinkami tohto roka sú oranžové vína a nealkoholické hroznové mušty. Lákadlom je určite ochutnávka prírodného sladkého vína, ktoré získalo Cenu primátora – Chardonnay 41 slamové, ročník 2011 zo Žitavských viníc.

vino-tir-1
Aj tento rok bude verejná ochutnávka v Mestskej športovej hale

Medzinárodná súťažná výstava vín VÍNO TIRNAVIA je najväčším vinárskym sviatkom v Trnave.

Tento rok sa koná už po štrnástykrát a to tradične na jar. Zaujímavosťou je, že VÍNO TIRNAVIA si ako posledná z relevantných slovenských súťaží udržuje prísne bodové nastavenie. Kým na ostatných súťažiach je možné získať zlatú medailu už za 85 až 88 bodov, v Trnave je potrebné získať najmenej 90 bodov.

Z prihlásených viac ako 560 vzoriek bolo na odbornej degustácii nakoniec hodnotených 549 vín. Viac ako 90 bodov získalo až 60 vín, z toho tri vína získali viac ako 92 bodov potrebných na udelenie veľkej zlatej medaily.

Dôraz nielen na anonymitu, správnu teplotu podávania vína a ďalšie aspekty odborného hodnotenia posúvajú medzinárodnú výstavu VÍNO TIRNAVIA do TOP 3 slovenských vinárskych výstav.

Návštevníci sa môžu zapojiť aj do rôznych súťaží a vyhrať tak zaujímavé hodnotné ceny (večeru v Hoteli Holiday Inn, vstup do Relax Aqua&SPA, vstupenku na vínnu tour po vinárstvach Regiónu Tirnavia, vstup na Mestskú vežu a mnohé iné).

Návšteva verejnej ochutnávky VÍNO TIRNAVIA týmto spôsobom prináša nielen zážitok z dobrého vína, ale aj obohatenie o nové poznatky a vedomosti. Je skrátka zážitkom, na ktorý tak ľahko nezabudnete.

Viac informácií na www.regiontirnavia.sk v sekcii TOP podujatia.

Ulož ako PDF
Napísal 2. mája 2016 21:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.