reklama

Víno Tirnavia 2017 pozná víťazov. Festival vín a gurmánskych špecialít bude pred radnicou

Kedy by sme mali pretrhnúť reťaz všedných dní, dopriať si príjemné zážitky, okúsiť nové chute a vône, ak nie práve v máji? To všetko a ešte oveľa viac nám ponúka v piatok 19. a v sobotu 20. mája medzinárodná vinárska výstava Víno Tirnavia v Trnave, ktorá sa vo svojom jubilejnom pätnástom ročníku mení na jarný festival vína a gurmánskych špecialít a po prvý raz sa uskutoční priamo v historickom centre mesta na pešej zóne a na nádvorí trnavskej radnice.

Stalo sa už pravidlom, že na súťaži Víno Tirnavia máme jedinečnú možnosť ochutnať najlepšie vína zo slovenských vinárstiev. Bude to tak aj tento rok. Svedčí o tom skutočnosť, že porota zložená z uznávaných slovenských aj zahraničných hodnotiteľov vín udelila na odbornej degustácii 21. a 22. apríla rekordných sedem veľkých zlatých medailí, päťdesiatdeväť zlatých medailí a stotri strieborných medailí.

Tešiť sa môžeme na iskrivé a svieže vína ročníka 2016, neodolateľné rosé, ale aj ušľachtilé červené vína starších ročníkov, ktoré vyzrievali niekoľko rokov v prítmí pivníc. Na svoje si prídu aj milovníci zvláštností, v ponuke bude napríklad vulkanické biovíno z Liparských ostrovov na juhu Talianska. Podujatie je príležitosťou aj pre vinárskych laikov, ktorí by sa radi presvedčili o výnimočných chuťových kvalitách slamových či ľadových vín.

Ilustračné foto

To svoje vínko si budeme môcť môžeme vychutnať aj vo vhodnej kombinácii s gastronomickými špecialitami a užívať si spolu s priateľmi chvíle plné pohody. Organizátori nezabudli ani na deti a vodičov, pre ktorých pripravili čisté hroznové šťavy.

Ako sa na festivale patrí, nebude chýbať ani živá hudba. Pre všetkých, ktorí si chcú overiť svoje vinárske vedomosti, je pripravený kvíz, odvážni strelci sa môžu zúčastniť súťaže o najďalej dostrelenú zátku šumivého vína. Prípadných májových dažďových spŕšok sa nikto nemusí báť, návštevníkov bude chrániť veľké plátenné zastrešenie.

Tak nezabudnite: Ak chcete prežiť príjemný májový víkend, príďte na jarný festival vín a gurmánskych špecialít Víno Tirnavia. Stretneme sa 19. a 20. mája na Hlavnej ulici pred trnavskou radnicou.

Víno Tirnavia je najprísnejšou slovenskou súťažou, na ktorej sa zlatá medaila udeľuje až od 90 bodov. O vysokej úrovni tohtoročnej kolekcie vín svedčí nielen vyššie spomenuté množstvo medailí, ale aj to, že pod hranicou zverejnenia (menej než 75 bodov) ostalo iba trinásť vín.

Vrcholom súťaže bol výber šampiónov vo finálovom kole, kde sa stretli najlepšie vína z každej komisie. Podmienky na udelenie titulu šampióna boli splnené v siedmich kategóriách.

Kompletný zoznam ocenených v súťaži Víno Tirnavia 2017 nájdete TU.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 12. mája 2017 6:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.