reklama

Súťažná výstava Víno Tirnavia 2012 je otvorená pre verejnosť

Jubilejný 10. ročník súťažnej výstavy Víno Tirnavia 2012 otvorili vo štvrtok 29. marca v priestoroch Mestskej športovej haly ochutnávkou a odovzdávaním ocenení.

Degustačné komisie hodnotili vzorky v siedmich kategóriách ešte v polovici marca. Úspešní producenti získali aj špeciálne ceny primátora mesta Trnava, predsedu Trnavského samosprávneho kraja, Spolku svätého Vojtecha, predsedu združenia Malokarpatská vínna cesta a Doroty Pospíšilovej.

Ročník 2011 bol poznačený výbornými klimatickými podmienkami. Krásna zlatistá jeseň dodala vinohradom toľko pozitívnej energie, že výsledkom boli nádherne vyvinuté zdravé strapce hrozna s takmer ideálnou fyziologickou zrelosťou. Víno Tirnavia dáva možnosť ochutnať naozaj širokú škálu vín, ktoré nám ročník 2011 priniesol. Verím, že každý si nájde svojho šampióna,“ vyhlásil enológ a predseda degustačných komisií Robert Müller.

V konkurencii obstáli aj vína z nášho regiónu. Titul šampióna získal Karol Braniš z Dolných Orešian a spoločnosť Víno Mrva & Stanko z Trnavy.


Do súťaže prihlásilo 103 vystavovateľov viac ako 510 vzoriek vín.

Počas piatka 30. a soboty 31. marca môže vína v priestoroch MŠH na Rybníkovej ulici ochutnávať aj verejnosť.

Vkusne upravené interiéry haly privítajú návštevníkov v piatok od 13. do 22. a v sobotu od 12. do 22. hodiny.

Milovníci vína si môžu zakúpiť degustačné poháriky, katalóg vystavovaných vín a groše, prostredníctvom ktorých budú ochutnávať jednotlivé vzorky.

Fotogaléria:Ulož ako PDF
Napísal 30. marca 2012 6:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.